Öz; “Projelerle Çan’ı hak ettiği yere taşıyacağız” 26.01.2020

25 Ocak 2020 16:43
Öz; “Projelerle Çan’ı hak ettiği yere taşıyacağız” 26.01.2020

Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, Çan ilçesinin daha yaşanabilir bir ilçe olması için belediye olarak bir çok projeyi hayata geçirmeyi düşündüklerini söyledi.

Çan ilçesinde otopark sorununu ortadan kaldırmak için Atatürk Şehir Meydanı’na bir proje düşündüklerini belirten Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, terminali de kapsayacak bir proje olacağını ve alt kısmının otopark üst kısmının da alışveriş merkezlerinin ve işyerlerinin olacağı AVM tarzı bir sosyal alan yapmayı planladıklarını ifade etti. Düşük gelirli ailelere hitap edecek Kreş Projesi’nin de gündemde olduğunu ifade eden Başkan Öz; “Hem kreş hem de gündüz bakımevi ikisinin aynı yerde olduğu ama ayrı ayrı birimlerin olduğu bir yer yapmaya yönelik projemiz var. Yaşlılarımızın da gündüz buraya gelip burada etkinlikler yapabileceği bir alan. Kreş kısmı da ihtiyacı ve geliri düşük ailelere hitap edecek. Çok uygun fiyatlarda çocuklarımıza 0-3 ve 0-6 yaş arasında eğitim verilecek. Böyle bir okul alanı yaratmış olacağız” dedi.

Atatürk Şehir Meydanı’na proje

Atatürk Şehir Meydanı’na önemli bir proje düşündüklerini de dile getiren Başkan Öz; “Bizim her ilçede her kentte trafik sorunu var. Her ilçede çok fazla araç var. İlçemizde bu sorun var. Burada bir park alanı yaratmadan bu sorunlar çözülmez. Dolayısıyla Atatürk Şehir Meydanına bir proje düşünüyoruz. Seçimden öncede belirtmiştik. Yapabilirsek terminalide kapsayacak bir proje olacak. Alt kısmının otopark üst kısmında da alışveriş merkezlerinin, işyerlerinin olacağı AVM tarzı bir sosyal alan yapmayı düşünüyoruz. Şuanda bu projeler hazırlanıyor. Tabi ki bu projeyi belediye bütçesiyle yapma imkanımız yok. Cazip kılınacak bir proje hazırlayacağız ki yatırımcıyı çekebilelim ve bu projeyi yatırımcıyla yapabilelim. Bununla ilgili olarak yatırımcılarla görüşmelerimiz sürüyor. Başarı sağlandığında bu projeye önümüzdeki bir yıl içerisinde başlamayı düşünüyoruz” diye konuştu.

“Kocabaş çayı çevresi için de projemiz var”

 Kocabaş çayı çevresi içinde proje hazırladıklarını kaydeden Başkan Öz, halkın gidip nefes alacağı, vakit geçireceği bir alan yapmak istediklerinin altını çizerek; “Kocabaş çayımız bizim için çok önemli. Her iki tarafında da çay boyu düzenlemesi yapmamız gerekiyor. Orası şuanda bir atıl pozisyonu görünümünde. Orada yürüyüş yollarının, bisiklet yollarının olacağı spor faaliyetlerinin yapılacağı alanları yaratarak Çan halkımızın gidip nefes alacağı, vakit geçireceği bir alan yapmak istiyoruz. Şuanda orası kamyon garaj alanı görüntüsünde duruyor. Dolayısıyla kamyonları oradan kaldırma durumumuz olacak. Çan ilçesi nakliye sektörünün ve sanayinin olduğu bir yer. Dolayısıyla kamyoncunun da çok var. Kamyoncu esnaflarımızın otogar park alanı ihtiyacı var. Bununla ilgili çalışmalarımız sürüyor. Bu otopark alanını oluşturduktan sonra çay boyundaki kamyonları da oraya alarak park alanını oluşturmuş olacağız” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Çan ilçesine spor tesisi de kazandırmayı planladıklarını belirten Başkan Bülent Öz; “Belediyeye geldiğimiz günden beri tüm spor kulüplerine bütçemizin imkanları dahilinde yardım ediyoruz. Aynı şekilde voleybol kale 1957’yede ciddi anlamda destekler veriyoruz. Çan halkı buna büyük bir destek veriyor. Çan spor tesisimizi de yapacağız. Bunu seçimden öncede söylemiştik. Böyle bir projemiz olacak” dedi.         BURCU YILDIZ

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler