OSMAN OKYAY’DAN ÇASİAD'A ZİYARET

08 Haziran 2018 18:05
OSMAN OKYAY’DAN  ÇASİAD'A ZİYARET

Kale Grubu Başkan Yardımcısı, Teknik Bölüm Başkanı ve ÇTSO Meclis Başkanı Osman Okyay Çanakkale Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği’ni (ÇASİAD) ziyaret etti.

Ziyaret sırasında ÇASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Semih Başaran, Başkan Yardımcısı Semih Toprak, Saymanı Orkun Yalman, Yönetim Kurulu Üyeleri; Z.Mert Öztürk, Özgür Sınmaz ve A.Burak Kunt hazır bulundular.

Ziyarette, Okyay, Çanakkale’nin göç veren bir şehirden, genç nüfus ithal eden bir şehir haline dönüştüğünü belirterek, 2018’in Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca ‘Troya Yılı’ ilan edildiğini anımsattı. Çanakkale’nin altyapısının güçlenmesi gerektiğine dikkat çeken Okyay, “Çanakkale, Marmara çanağında önemli bir şehir. Çanakkale’nin daha girişimci ve inovasyon üreten bir şehir haline gelmesi ve bizim de yapacağımız sosyal-kültürel projelerin buna destek vermesi gerekir. Bunun için ‘Aklım Fikrim Çanakkale’ projesini hazırladık” dedi.  Akıllı şehir uygulamalarında başarının en büyük anahtarı işbirliği yapabilmekte gizli. Çanakkalemizde gerek kurumlar arası gerekse vatandaşlar arasında bu işbirliğine ve uyuma ihtiyacımız var.” diye konuştu. 
Çanakkale'yi ilgilendiren yatırımların da ele alındığı karşılıklı diyaloglarda, fikir alış verişinin önemine değinildi. Çanakkale Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (ÇASİAD) Başkanı Semih Başaran, ÇASİAD'ın çalışmaları ve projeleri hakkında Osman Okyay'a bilgiler verdi.  HAVVA PORTAKAL

 

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler