istanbul escort

Oruçoğlu; “Can dostlarımızın yanındayız” 27.01.2020

Son Güncelleme : 27 Ocak 2020 16:01
Oruçoğlu; “Can dostlarımızın yanındayız” 27.01.2020

Geyikli beldesinde 19 sokak hayvanı zehirlenerek öldürüldü.

Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu, can dostların zehirlenerek öldürülmesine sert tepki gösterdi. Geyikli’de can dostlarını öldüren kişilerin yakalanması için jandarma başta olmak üzere belediye de çalışma başlattı. Sokak hayvanlarının ölümleri üzerinden Geyikli Belediyesi’ni suçlayanlara da cevap veren Başkan Oruçoğlu; “Geyikli Belediyesi olarak biz can dostlarımızın yanındayız. Can dostlarımız için mücadele ediyoruz. Ama ne olur kimse kalkıp böyle ucuz provokasyonlara girmesin. Geyikli Belediyesi olarak can dostlarımıza zarar vermeyiz” dedi.

Belediye ekip kurdu, kameralar inceleniyor

Geyikli beldesinde 19 sokak hayvanının zehirlenerek öldürülmesi beldeyi ayağa kaldırdı. Belde sakinleri, can dostları öldüren kişi ya da kişilerin bir an önce yakalanarak gerekli cezayı almasını isterken, sokak hayvanlarını zehirleyerek öldüren kişilerin yakalanması için Geyikli Belediyesi ekip kurdu. Olay ile ilgili çalışmalarını sürdüren Jandarma ekipleri de beldedeki kameraları inceliyor.

Oruçoğlu; “Can dostlarımızın zehirlenerek öldürülmesi bizi üzdü”

Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu yaptığı açıklamada; “Geyikli’de 19 tane can dostumuzu zehirlemek suretiyle öldürdüler. Bu bizi çok derinden yaraladı ve üzdü. Geyikli Belediyesi olarak bakım istasyonu kuruyoruz. Burada veteriner bir hekim görev alacak. Can dostlarımız için mamalar aldık. Bu güzel gelişmeleri yaşarken, maalesef can dostlarımızın ölüm haberleriyle sarsıldık” dedi.

“Çamur at izi kalsın kampanyası yürütülüyor”

Geyikli beldesinde sokak hayvanlarının öldürülmesi ile ilgili belediyenin suçlanmasına, canlı yayında tepki gösteren Başkan Mevlüt Oruçoğlu; “İşin en acı tarafı bir meclis üyemiz,  bir fotoğrafın altına Geyikli Belediyesi’ni suçlayıcı açıklamalar yaptı. Biz de kendisine yorumlara ithafen ‘Bir şey mi gördünüz, eğer gördüyseniz bizimle bunu paylaşın. Biz Geyikli Belediyesi olarak biz elimizden geleni yapalım’ dedik. Üstüne ısrarla gittikçe tabi hanımefendi de çamur at izi kalsın kampanya gibi bir izlenim olunca hemen yorumunu geri çekip bize özelden mesaj atıp şu şunu yayınladı eski başkan bunu yayınladı gibi tabi eski başkanın yayınladığına da baktım, köpeklerin öldürülmesiyle ilgili tepkisini dile getirmiş. Sağolsun belediyemize iftira atmamış” diye konuştu.

“Can dostlarımızı öldürecek kadar cani miyiz?”

“Belediye personelimiz burada. Yazıktır günahtır. Biz bu hayvanları öldürecek kadar cani miyiz?” diyen Başkan Oruçoğlu; “Biz bu hayvanlara bakmak için elimizden geleni yapıyoruz. Bir tane karınca görsek, aracımızın direksiyonunu kıvırırız, bu hayvanlara zarar gelmesin diye. Eğer bunu kim yaptıysa, bunu biz Allah’a havale ediyoruz. En büyük caniliktir ve en büyük kötülüktür ve bunun içinde maalesef hamile hayvanlar da var. Buna da acımamışlar” şeklinde konuştu.

“Kriz ekibi kurduk”

Geyikli beldesinde sokak hayvanlarının öldürülmemesi için kriz ekibi kurduklarını da ifade eden Başkan Oruçoğlu; “Sokak hayvanlarını öldürmesinler diye bir kriz ekibi kurduk. Jandarmamızla bu bilgileri paylaştık. Kameralara bakılıyor. Teknik ve fiziki takip yapılıyor. Geyikli Belediyesi olarak biz can dostlarımızın yanındayız. Can dostlarımız için mücadele ediyoruz. Ama ne olur kimse kalkıp böyle ucuz provokasyonlara girmesin. Hiç kimse can dostlarımızı öldürmeye kalkmasın. Kimse can dostlarımızı öldürüp bunu belediye yaptı demesin. Geyikli Belediyesi olarak can dostlarımıza zarar vermeyiz. Can dostlarımızı öldürenleri de ortaya çıkaracağız” diye konuştu.

Gürhan Kökçak

 

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Nazife yıldız Sükan

08 Şubat 2020 00:11
Bu tamamen geyikli belediye başkanımıza karşı hazırlanmış bir kumpastır. Çünkü belediye başkanımızın sokak hayvanlarına karşı nasıl vicdanlı ve yardımsever olduğu bizzat eşimle şahit olmuş kişilerdeniz.

Aymelek Gülseren aksu

27 Ocak 2020 18:21
Bunu kim yaptıysa mutlaka ceza almalı yeterki bulunsun başkanımız içi rahat olsun böyle bir canilik yaptırmayacak koca yüreğe sahip kim ne derse ve eminimki cevredeki kameralardan mutlaka bu kişi bulunacaktır zaten bunu yapan insan olamaz

Son Eklenenler