istanbul escort

ORHAN KARDEŞLER MADALYA BIRAKMADILAR

Son Güncelleme : 18 Kasım 2019 09:11
ORHAN KARDEŞLER MADALYA BIRAKMADILAR

Karatede Rana Berfin Orhan ve Muhammed Emin Orhan kardeşler isimlerini elde ettikleri başarılarla duyuruyorlar.

Çanakkale Karatesi son yıllarda altın çağını yaşarken bunda şüphesiz en büyük pay Çanakkale Karate il temsilcisi ve aynı zamanda Milli takım antrenörlerinden biri olan Süleyman Orhan’ın payı büyük. Çanakkale’nin ülke içinde ve dışında yapılan turnuvalarda adını duyuran kardeş sporculardan ikisi olan Rana Berfin Orhan ve Muhammed Emin Orhan katıldıkları turnuvalarda ve uluslararası şampiyonalarda elde ettikleri başarılarla adlarını Çanakkale ve Türk Karatesine yazdırmayı başardılar.

2001 doğumlu Rana Berfin Orhan Karateye 2007 yılında Çanakkale Karate il temsilcisi olan babası Süleyman Orhan’ın sayesinde başlarken, Minikler,yıldızlar kategorilerinde sayısız madalyaya sahip oluyor. Okullararası Türkiye ikinciliği, İstanbul şampiyonlukları,Bölge Şampiyonlukları ve Uluslararası bir çok şampiyonada başarılı olan Rana Berfin Orhan Milli takım adına ilk kez 12 yaşında Uluslararası Sakarya Open Karate turnuvasına katılırken bu turnuvada üçüncü oldu. Daha sonra Milli takım adına bir çok turnuvada mücadele eden Uluslararası Boğaziçi Şampiyonasında U21 İkincilik, Uluslararası Turkish Openda üçüncülük, Okullararası Türkiye şampiyonasında üçüncülük, Bölge Şampiyonası şampiyonluğu World Cup ikinciliği gibi başarılara sahip okuduğu okullar adına ise bir çok şampiyonluk kazanan Orhan  final temel lisesinden mezun olduktan sonra Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Spor Bilimleri fakültesini 1.likle kazandı ve öğretmenlik okuyor.

2007 doğumlu olan MUHAMMED EMİN ORHAN ise karateye 2012 yılında antrenör olan babasının yanında başladı  Milli takım antrenörü ve ayni zamanda AVRUPA kokartina sahip olan Süleyman Orhan Muhammed Emin  için iyi bir antrenman programı uygulayarak karate  sporunda başarıların  daha kalıcı olması gereken bilgiyi ve tecrübeyi aktararak müsabakalara hazırladı Muhammed Emin  ilk müsabakasına 2014 yılında İstanbul şampiyonluğu  ve  23 nisan Dünya   çocukları Karate Şampiyonasında 2.olarak başladı ardından ailesinin işleri gereği Çanakkale’ye yerlersen Muhammed Emin  burada da başarılarını devam ettirdi .Çanakkale  il şampiyonluğu ve okullararası yarışmalarda da il ve bölge şampiyonlukları kazanan Muhammed 2017 yılında Türkiye 5.ligi alarak milli takıma seçildi.  Milli takım adına ülkemizi Erzurum ve Azerbaycan da Yapılan uluslararası karadeniz hazal ülkeleri karate şampiyonasında 1 altın, 1 bronz madalya kazandı. Muhammed emin kendi stili olan Shotokan Karate Şampiyonasında Polonya, Azerbeycan, Romanya, Gürcistan, Bulgaristan, Macaristan, Sırbistan,Çekya, Makedonya gibi ülkelerden madalyalarla döndü. Orhan şu anda Açı Koleji 7.sınıf öğrenci olarak öğrenimine devam ederken, 2020 Yılında yapılacak olan Türkiye Yıldızlar Karate şampiyonası için çalışmalarını sürdürmekte.

 

Etiketler: karate balkan çanakkale madalya

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler