Ömer Mart Ortaokulunda E- Twenning Proje Sergi Ve Defilesi Yapıldı 17.5.2019

17 Mayıs 2019 14:38
Ömer Mart Ortaokulunda E- Twenning Proje Sergi Ve Defilesi Yapıldı 17.5.2019

2018- 2019 Eğitim öğretim yılında Ömer Mart Ortaokulu öğrencileri e-Twinning Projesi kapsamında “Geleceğimiz Ellerimizde” konulu çeşitli çalışmalar yaptı.

Öğrenciler uzun zamandır geri dönüşüm materyalleri ile ürün tasarlıyorlardı. Yaptıkları bu çalışmalar ile geri dönüşümün önemi vurgulanırken gençler olarak geleceklerine sahip çıkacaklarını büyüklerine gösterdiler. Bu çalışmalar yapılırken çeşitli seminerler alarak geri dönüşüm ile ilgili bilgilenirken çevre ve tasarruf bilinci oluşturdular.  Projenin Koordinatörü  ise Okul Müdürü Serkan Serbes, proje yürütücüleri Serpil Kılıç ve Ünzüle Ulus Avcı.

e-Twinning “Geleceğimiz Ellerimizde” Projesi ülke genelinde 17 ildeki ortak okullarla 01 Kasım 2018- 02 Mayıs 2019 tarihleri arasında birlikte yürütüldü. Proje planı doğrultusunda aylık etkinlikler Ömer Mart Ortaokulunda öğrencilerle yapılarak e-Twinning Portalına yüklendi. Ömer Mart Ortaokulu bünyesinde proje için afiş, logo ve resim yarışmaları düzenlendi.

 e-Twinning ‘‘Geleceğimiz Ellerimizde’’ projesi Ömer Mart Ortaokulunda disiplinlerarası bir çalışma ile gerçekleştirilirken Teknoloji tasarım dersi, Görsel Sanatlar Dersi, İngilizce Dersi, Fen Bilimleri Dersi, Sosyal Bilgiler Dersi ve Beden Eğitimi derslerinde etkinlikler düzenlendi.

Ders içinde gerçekleştirilen etkinliklerle öğrenciler çevre bilinci kazanırken çok değerli eserler ortaya çıkardılar. Ortaya çıkardıkları bu eserleri 30 Nisan 2019 günü düzenlenen sergi ile öğrenci ve velilerin beğenilerine sundular.

 “e-Twinning Geri Dönüşüm ve Materyal Defilesi” Fen Bilimleri Öğretmeni Arzu Ergün koordinatörlüğünde gerçekleştirildi. Siluet tasarımları Öznur Ersoy tarafından koordine edildi. Proje kapsamında okulumuzda oluşturulan Hobi Bahçesi Çağrı ATIŞ ve Hasan Sönmez organizatörlüğünde öğrenciler tarafından yapıldı.

 Ömer Mart Ortaokulunun çevreci öğretmen ve öğrencileri geri dönüşünün önemini, tasarrufun ve tasarımın değerini biliyorlar ve bu konuda farkındalık yarattılar.

Okul yönetiminden proje ile ilgili yapılan açıklamada; “Ömer Mart Ortaokulu olarak “amacımız geleceği korumaya çalışan, çevre bilincini kavramış bireyler yetiştirmektir. Bu amaçla çalışıyor ve öğrencilerimizde bu bilincin var olması için uğraşıyoruz. Gençlerimizde bu bilincin eğitim ile sağlanacağı düşüncesindeyiz. Unutmamalıyız kı bu dünya bize atalarımızdan miras kalmadı gelecek nesillerden ödünç aldık” diyerek bu platformda var olduklarını gösterdiler.”denildi. HABER MERKEZİ

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

FUNDA ERDEMİR

17 Mayıs 2019 21:01
Güzel bir proje ellerinize sağlık

Son Eklenenler