istanbul escort

Olimpiyatlarda Derece İstiyorum (04.05.2020)

Son Güncelleme : 04 Mayıs 2020 09:05
Olimpiyatlarda Derece İstiyorum (04.05.2020)

Gelibolu’nun Türk Okçuluğuna armağan ettiği Ulaş Berkim Tümer hedeflerini anlattı.

Gelibolu ilçesi Türk okçuluğunun lokomotifi olmaya devam ediyor. Başarılı okçular çıkartan ilçeden çıkan bir şampiyon okçuda Ulaş Berkim Tümer oldu. Milli sporcu Başta ailesi  ve antrenörleri olmak üzere emeği olan herkese teşekkür ettiğini ifade ediyor.

 

2002 doğumlu olan Ulaş Berkim Tümer ilk, orta ve lise birinci sınıfı Gelibolu’da okuyor. Tümer okçuluk sporuna 2011 yılında başlarken, severek başladığı okçuluk sporuna aynı yıl Türkiye Şampiyonu olunca daha da bağlanıyor.

Okçuluk sporuna 2016 yılına kadar Gelibolu’da devam eden Ulaş Berkim Tümer Türkiye Okçuluk Federasyonu tarafından Türkiye Olimpiyatlara hazırlık merkezine seçilmesiyle birlikte Türkiye’de sadece Samsun ve Antalya’da olan merkeze tüm Türkiye’den her yıl birkaç kişi seçiliyor ve toplamda 15-16 sporcu eğitim almakta bu nedenle 15 yaşında Antalya Muratpaşa Anadolu Lisesinde eğitimine başlıyor.

 

Milli sporcu yoğun geçen kamplardan dolayı okuluna fazla gidemese de sporculuk kariyerinde hızla ilerliyor. 2017 yılında Milli takıma seçilen ve aynı yıl Arjantin’de düzenlenen Okçuluk Dünya Şampiyonasında mücadele eden başarılı sporcu, 2018 yılında kadetler kategorisinde Milli takımla birlikte İtalya’da düzenlenen Kadetler Avrupa Kupasında ve Yunanistan’da düzenlenen Kadetler Avrupa şampiyonasında mücadele ediyor. Milli sporcu her iki şampiyonada da takım halinde ikincilik kürsüsüne çıkmayı başarıyor.

 

Ulaş Berkim Tümer 2019 yılında bir basamak daha sıçrayarak Okçuluk A Milli takımına seçiliyor. Milli sporcu şu anda en büyük hayali olan Olimpiyatlara katılmak için yoğun bir kamp ve antrenman programıyla antrenmanlarını sürdürüyor.

 

Gelibolu’nun yetiştirdiği Milli sporculardan biri olan Ulaş Berkim Tümer 2011 yılında 9-10 yaş Klasik Yay Minikler kategorisinde Türkiye şampiyonu olurken, 2012 yılında yine aynı yaş kategorisinde Türkiye şampiyonluğuna imza atıyor.


2013 yılında 11-12 yaş kategorisi Klasik Yay Miniklerde Türkiye ikincisi, 2014 yılında Türkiye ikinciliği ve Takım halinde Türkiye şampiyonluğuna imza atıyor.

 


Başarılı sporcu 2015 yılında ise yarıştığı 13-14 yaş Klasik yay kategorisinde Türkiye şampiyonu olma başarısını gösteriyor. 2017 ve 2018 yıllarında Antalya il birincisi olan Milli sporcu, 2018 yılında Milli takımla birlikte katıldığı Gençler Kadetler Avrupa Kupasında takım ikinciliği, yine aynı yıl Avrupa Şampiyonasında ise takım ikinciliği elde ediyor.


2019 yılında katıldığı Genç Erkekler Klasik Yay kategorisinde Türkiye üçüncüsü olurken, Aynı yıl kadet Erkekler Klasik yayda Türkiye şampiyonluğuna bir kez daha imza atıyor. 2019 yılında Büyük erkekler Türkiye Kupasında ikinci olan Ulaş Berkin Tümer hedefini şimdi Olimpiyatlara çevirmiş durumda.

Etiketler: okçuluk gelibolu çanakkale ulaş berkim tümer

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Hakan tümer

04 Mayıs 2020 15:28
Başarıların daim olsun amcacım

Son Eklenenler