istanbul escort

aksaray haber

OLGUN “TAEKWONDO BİR RANT OLMAKTAN ÇIKMALI” (10.07.2020)

10 Temmuz 2020 10:09
OLGUN “TAEKWONDO BİR RANT OLMAKTAN ÇIKMALI” (10.07.2020)

Boğazın Yıldızları Taekwondo spor kulübünün antrenörü Volkan Olgun çarpıcı açıklamalarda bulundu

Sporculuk yaşantısında birçok şampiyonluklara imza atan, 3 Türkiye şampiyonluğu, birçok Uluslararası Turnuva şampiyonluklara sahip olan şimdilerde kendisi gibi şampiyon sporcular yetiştirmeye çalışan Taekwondo antrenörü Volkan Olgun çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Olgun yaptığı açıklamada Taekwondo sporunun Rant olmaktan çıkması gerektiğini ifade ederken, birçok konuda çarpıcı açıklamalarda bulundu.

20 YILI AŞKIN TAEKWONDO SPORUNUN İÇİNDEYİM

Küçük yaşlarda Taekwondo camiasının içine girdim. Tüm yaşantımın Taekwondo sporunun içinde geçtiğini söyleyebilirim. Birçok spor dalı yaptım Yüzme, Tenis, Futbol gibi on yaşına geldiğimde Babam’ın teşvikiyle Taekwondo sporuna başladım o yaşlarda biraz afacandım belki biraz durulurum diye babamın beni yazdırdığı günden itibaren hayatım Taekwondo oldu.

TAEKWONDO SPORU SAYESİNDE DOSTLUKLAR EDİNDİM

Taekwondo sporu sayesinde Türkiye’deki illerin tamamına yakınını gezdim. Birçok arkadaş ve dost edindim. Hala da birçoğu ile görüşmelerim devam etmekte. Taekwondo’ya ilk başladığımda müsabaka yapmaya çekinen bir yapım vardı. Tabi bu durum uzun sürmedi. 2005 yılında bugün ismini herkesin bildiği Dünya, Avrupa ve Olimpiyat şampiyonu olan Servet Tazegül ile müsabakaya çıktım. Kimse yenildiğini söyleme ama ben o sene yenilmiştim. O müsabaka benim açılmama sebep oldu. İlk başlardaki çekingenliğimi üzerimden attım.

2005 YILINDAN SONRA SPORU BIRAKANA KADAR HİÇ YENİLMEDİM

2005 yılında Servet Tazagül’e mağlup olduktan sonra adeta Taekwondo sporuna yeniden başladım. Üzerimdeki çekingenliği attım. 2005 yılından itibaren Taekwondo sporunu sporcu olarak bırakana kadar Trakya ve Marmara Bölgesinde hiç yenilgi almadım. Üç Türkiye Şampiyonluğu’na sahip oldum. Üç kez de Türkiye üçüncüsü oldum. Uluslararası şampiyonluklara imza attım.

İNANMAK BŞARMANIN YARISIDIR SÖZÜ GERÇEKLEŞTİ

2005 yılında mağlup olduğum Servet Tazegül ile 2008 yılında Antalya’da düzenlenen Büyükler Türkiye Şampiyonası’nda tekrar karşı karşıya geldik. Bu kez kazanan ben oldum. Şampiyonaya inanarak gitmiştim ve İnanmak başarmanın yarısıdır sözünü gerçekleştirmiş oldum.

TAEKWONDO SPORUNU SOSYAL FAALİYET OLARAK YAPMADIM

Sporculuk hayatımda birçok Milli takım kampına katıldım. Ben Taekwondoyu sosyal faaliyet olarak değil ciddi anlamda profesyonel olarak yaptım. Büyük şehirlerde olduğu gibi imkânlarımız yoktu tabi büyük şehirlerde müsabık sporcuların dört-beş partneri bulunurken, benim ise en büyük sorunum partnersizlikti. Bu sorun yüzünden büyük şehirlerdeki sporcu arkadaşlarımdan hep bir adım geride bulundum.

Çanakkale adına birçok müsabaka ve şampiyonaya katıldıktan sonra askere gittim. Askerliğimi Ordu Milli takımında Havagücünde yaptım. Silahlı Kuvvetler adına birçok karşılaşmaya çıktım ve dereceler elde ettim. 26 yaşında ise müsabıklığı bırakıp kendi sporcularımı yetiştirmeye başladım.

BOĞAZIN YILDIZLARI TAEKWONDO KULÜBÜNÜN AMACI ŞAMPİYONLAR YEŞİTİRMEK

Kulübümüzün kuruluş amacı tabi ki en başta çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve sosyalleştirmektir. Daha sonra ise Bölge şampiyonları, Türkiye, Avrupa ve Dünya şampiyonu olacak sporcuları yetiştirmektir. Yeni kurulmuş bir kulübüz ama adımızın tüm dünya’da duyulacağından eminiz.

AVRUPAİ ÇALIŞMA SİSTEMİ İLE ÇALIŞIYORUZ

Antrenmanlarımızı Pazartesi, Çarşamba, Cuma ve Cumartesi günleri yapıyoruz tabi ki şu sıralar covid 19 probleminden dolayı biraz kısıtlamalar yaşıyoruz. Bu yüzden antrenmanlarımız çok kalabalık şekilde değil 4’er ve 5’er kişilik gruplar halinde yapıyoruz.  Hafta sonları doğa koşuları ve sosyal etkinlikler düzenliyoruz hem spor yapıp hem de eğleniyoruz BOĞAZIN YILDIZLARI SPOR KULÜBÜ Çanakkale’de antrenman konusunda çalışma anlamıyla tamamen Avrupai çalışma sistemiyle çalışılmaktadır yurt dışındaki büyük kulüpleri baz alarak çalışmalarımızı yapıyoruz Bu da bizi daha hızlı gelişime sürüklüyor ve müsabakalar başladığında bir avantaj olacak kulübümüzün adını yakın zamanda uluslar arası platformda duyuracağız. 

AİLELERİN ÖN YARGILARI KIRILDI

Taekwondo sporuna aileler ilk başlarda ön yargıyla geliyorlar. Halk dilinde kırdılı döktülü bir spor dalı olarak biliniyoruz. Tabi işin aslı öyle değil. İlk amacımız her zaman önce spor yapmak daha sonra bu spora sporcuyu alıştırmak. Sporcunun fizikide Taekwondo sporuna yatkın ise başarıların geleceğine inanıyoruz. Aileler çocukları Taekwondo sporuna devam ettikçe bu spora karşı bakış açılarını değiştiriyorlar.

TURNUVALARA KATILMAYA BAŞLAYACAĞIZ

Boğazın Yıldızları Taekwondo Kulübü olarak yeni kurulduğumuz için henüz müsabakalara katılım sağlayamadık. Müsabakaların başlayacağı tarihlerde Covid 19 salgını başladı ve müsabakalar ertelendi. Sporcularımız artık müsabakalara katılmaya hazır hale geldiler. Hepsi çok çalışkan ve hırslı çocuklar. Bir gün Çanakkale Taekwondo tarihinde ve Türkiye Taekwondo tarihinde bizim adımızın geçeceğine Kulüp olarak inancımız tam.

TAEKWONDO BİR RANT OLMAKTAN ÇIKMALI

Taekwondo sporunu yirmi yılı aşkın süredir yapıyorum. Beş yıldan fazla süredir de antrenör olarak yapıyorum. Sporculuk hayatımda zorlandığım zamanlar olmadı. Antrenörlük hayatımda ise destek ve Çanakakle Taekwondosunu kişileştirilmesi, yetişmiş sporcuları alı koymak gibi durumları gördüm. Artık Çanakkale Taekwondosu bir rant işine büründü, yeni kulüplere şans tanınması gerekiyor. Önlerin kesilmemesi gerekiyor. Antrenörlük sürecimde bu tip zorlukların dışında herhangi bir zorlukla karşılaşmadım.

YENİ BİR KULÜBÜZ SESİMİZİN DUYULMASINI İSTİYORUZ

Çanakkale küçük bir şehir yıllardan beri Taekwondo İl Temsilcimizin de bu konuda muzdaripliği gibi bizim de aynı sorunumuz var. İnsanlar futbol dışındaki sporlara yatırım yapmaktan çekiniyorlar. Biz yeni bir kulübüz sesimizin duyulmasını istiyoruz.

ÇANAKAKLE TAEKWONDOSU TÜRKİYE’DE İSİM SAHİBİ

Çanakkale Taekwondosu uzun yıllardan bu yana Dünya’da ve Türkiye’de revaçta diyebilirim. Çanakkale Taekwondosu altın çağını yaşıyor. Gidilen her şampiyonada yurt içinde veya yurt dışında başarılara imza atmadan geri dönmüyor. Bu da Çanakkale Taekwondosunun Türkiye’deki yerini ve önemini gösteriyor.

FUTBOLDAN SONRA EN ÇOK LİSANSLI SPORCUYA SAHİBİZ

Türkiye genelinde Taekwondo çok üst seviyede bir spor dalı olarak göze çarpıyor. Biz Türkler Taekwondo sporunu Ata sporumuz gibi iyi yapıyoruz. Türkiye’de çok yetenekli sporcularımız var. Türkiye taekwondo sporunda adını tüm dünyada duyurmuş durumda. Taekwondo’nun ana vatanı sayılan Güney Kore’yi dahi tüm şampiyonalarda yenebiliyoruz. Bu da Türkiye’nin taekwondo sporunda geldiği noktayı gösteriyor.

ENBÜYÜK SIKINTIMIZ TESİSİ SIKINTISI

Çanakkale Taekwondosunun gelişmesi sadece benim kulübüm değil tüm kulüplerimizin orta sorunu olan tesis sorununu çözmesi lazım. Taekwondo antrenmanlarının yapılması için salon problemi yaşıyoruz. Bu sorun giderildikten sonra başka bir problemin kalmayacağına inanıyorum.

AİLELER DONMUŞ GIDALARI ÇOCUKLARINA YEDİRMESİNLER

Ben önceliklere ailelere seslenmek istiyorum. Çocuklarına donmuş gıdalar ve paketlenmiş yiyecekler yedirmesinler. Düzenli ve dengeli beslenme sporcu için en önemli temel unsurdur. Ayrıca çocuklarımızın tüm spor dallarıyla uğraşmalarını tavsiye ediyorum.

BAŞARILARDA İSMİMİZİN ÜSTÜ KAPANSADA BİZ ÇOK ÇALIŞIYORUZ

Uzun zamandır Taekwondo antrenörlüğü yapıyorum. Elde edilen başarılarda isimlerimizin üstü kapatılsa da birkaç sene içerisinde Çanakkale’de adımızın her yerde geçeceğine emin olabilirsiniz. Kulüp olarak çalışıyoruz. Bizler Çanakkale’de boy ölçüşmeyeceğiz. Bizler Türkiye’de ve Dünya çapında ki kulüplerle boy ölçüşeceğiz. Sadece biraz zamana ihtiyacımız var.

Siz Kaleninsesi Gazetesi ailesi olarak inşallah bizim bu başarılarımıza şahit olacaksınız ve sizin sayenizde bu başarılarımızı herkes duyacak.

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler