“OKURYAZARLIK SEFERBERLİĞİ ÇANAKKALE’DE BAŞARIYLA YÜRÜTÜLDÜ”

25 Mayıs 2018 18:07
“OKURYAZARLIK SEFERBERLİĞİ ÇANAKKALE’DE BAŞARIYLA YÜRÜTÜLDÜ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde başlatılan okuryazarlık seferberliği kapsamında Çanakkale’de kurslarını başarıyla tamamlayanlara sertifikaları Vali Orhan Tavlı tarafından verildi.

Çanakkale Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından hazırlanan okuryazarlık seferberliği sertifika programı Vali Orhan Tavlı,  Vali Yardımcısı Ali Candan, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, öğretmenler ve kursiyerlerin katılımıyla gerçekleştirildi.          

Çanakkale Deniz Polis Evinde gerçekleştirilen sertifika programında İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, Okuryazarlık Seferberliğinin Çanakkale’de başarıyla gerçekleştirildiğine değinerek programda görev alan tüm öğretmen ve personele çalışmalarından dolayı teşekkür etti. 

Programda, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Yasemin Şenol, okuryazarlık seferberliği kapsamında yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

Okuryazarlık seferberliği kapsamında merkeze bağlı 36 köyde 67 kurs ile 395 kursiyere, çeşitli okullarda 30 kurs ile 211 kursiyere ulaşıldığı bilgisini paylaşan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Yasemin Şenol, ayrıca birçok STK, kamu kurum ve kuruluşlarında 44 kurs açılarak 322 kursiyere ulaşıldığını söyledi.   

141 kurs merkezinde 51 öğretmen ile 187’si erkek, 741’i kadın olmak üzere il merkezinde toplam 928 kursiyerin bu projeye dâhil edildiğini ve başarıyla tamamlandığını kaydetti. 

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Yasemin Şenol, 5 Şubat-15 Mayıs tarihleri arasında planlanan okuryazarlık seferberliğinin yoğun talep üzerine ülke genelinde süresiz uzatıldığını katılım sağlamak isteyen vatandaşların bulundukları bölgede en yakın okul ya da Halk Eğitim Merkezleri Müdürlüklerine başvurmaları çağrısında bulundu.

Okuryazarlık seferberliği sertifika programında, okuryazarlık seferberliği kapsamında kurs veren öğretmenlere teşekkür belgelerini veren Vali Orhan Tavlı,  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Emine Erdoğan himayelerinde başlatılan okuryazarlık seferberliğinin Çanakkale’de başarıyla yürütüldüğünü söyledi.   

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Emine Erdoğan’a teşekkür ve şükranlarını ifade eden Vali Orhan Tavlı,  Civler Köyünden 74 yaşındaki Fatma Yurdakul’un da dahil olduğu okuryazarlık seferberliği kapsamında yürütülen kurslar ve yapılan sınavlar sonucunda  belge almaya hak kazanan kursiyerlere sertifikalarını vererek başarılarından dolayı tebrik etti. CÜNEYT AKAY

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler