kizilay escort

Oktay; “Çalışmalara destek sağlayacağız” 14.02.2020

14 Şubat 2020 10:41
Oktay; “Çalışmalara destek sağlayacağız” 14.02.2020

TOBB Çanakkale Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Orçun Oktay; Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanları toplantısına katılım sağladı. Oktay; “TOBB Çanakkale GGK olarak protokol kapsamında yapılacak olan çalışmalara bizlerde destek sağlayacağız” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Rektör Yardımcısı Yusuf Sarınay’ın teşrif ettiği, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliği yaptığı toplantıda TOBB İl Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanları ve TOBB Genç Girişimciler Kurul Üyeleri yer aldı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Gençlik ve Spor Bakanlığı ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi arasında "Girişimcilik, Mentorluk ve Staj İş Birliği Protokolü" imzalandı. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu TOBB, Genç Girişimciler Kurulu (GGK) olarak 8 bin kişilik büyük bir aile olduklarını belirtti. Hisarcıklıoğlu, ülkenin ve milletin refahı, zenginliği için girişimciliğin çok önemli olduğunu vurgulayarak, "Girişimciler ne kadar güçlüyse, ekonomi de o derece güçlü ve rekabetçi olur. Yeni fikirler, dünyayı değiştiren inovasyonlar, hep gençlerden çıkıyor. İşte bu nedenle, ülkemizdeki girişimcilik ekosistemini geliştirmeyi misyon edindik." değerlendirmesinde bulundu.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ise törenin açılışında yaptığı konuşmada, Bakanlığın ana çalışma alanının gençlerin hayata en etkili şekilde hazırlanmalarını temin etmek olduğunu belirtti. Kasapoğlu, Rifat Hisarcıklıoğlu ile bir araya geldiklerinde gençlere sunulan imkânların daha fazla nasıl geliştirilebileceğini, Türkiye'nin girişimci ekosistemini besleyecek ne gibi yeni uygulamalar başlatılabileceğini görüştüklerini, genç insan kaynağını nicelik ve nitelik olarak desteklemek ve çalışma hayatına geçişi kolaylaştırmak için atılacak adımları masaya yatırdıklarını belirtti.

TOBB Çanakkale Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Orçun Oktay toplantı ile ilgili yaptığı değerlendirmede; “81 ilden gelen Genç Girişimciler Kurulu Başkanlarımız ile Birliğimiz çatısı altında bir araya geldik. Sayın Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun teşrifleriyle gerçekleşen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Gençlik ve Spor Bakanlığı ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi arasında imzalanan "Girişimcilik, Mentorluk ve Staj İş Birliği Protokolünün hayırlı olmasını diliyorum. TOBB Çanakkale GGK olarak protokol kapsamında yapılacak olan çalışmalara bizlerde destek sağlayacağız. Özellikle genç girişimciliğin gelişmesi ve yaygınlaşması konusunda çalışmalar yürüten Ülkemizdeki en büyük genç girişimci ağı olan TOBB Genç Girişimciler Kurullarının oluşmasında ve sürdürülebilirliğinin sağlanmasında bizlere gerçekleştirdiği önderlik ve destekleri için Birlik Başkanımız Sayın M.Rifat Hisarcıklıoğlu’na teşekkür ve minnetlerimizi sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler