istanbul escort

O Bir Türkiye Rekortmeni (06.05.2020)

Son Güncelleme : 06 Mayıs 2020 09:05
O Bir Türkiye Rekortmeni  (06.05.2020)

Milli Okçu Göksel Altıntaş başarı dolu sporculuk hayatını anlattı

2000 yılında Gelibolu’da doğan Göksel Altıntaş, Filiz ve Yücel Altıntaş’ın oğulları.  Gelibolu Anadolu Lisesi Mezunu olan Altıntaş halen Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde Beden Eğitimi Öğretmenliği birinci sınıfında öğrenim hayatına devam etmekte.

 On yaşında Okçuluk spor’una başlayan Milli okçu on yıldır katıldığı bir çok şampiyonada adından başarı ile söz ettirmiş durumda.

 Başarılı sporcu Spor hayatının  dördüncü yılının sonlarından tanıştığı antrenörleri Emre Özdemir, Aytaş Hoca ve Dilek Hoca sayesinde Milli takımlara yükseldiğini ifade ediyor.

 Milli sporcu okçuluk sporuna babası sayesinde başladığını söylüyor. Daha dokuz yaşındayken babası ile birlikte Gelibolu 26 Kasım Futbol sahasında düzenlenen okçuluk yarışmasına giden Göksel Altıntaş’ın sporculuk hayatı o gün başlayacaktı.

 Altıntaş o günü şöyle anlatıyor “ Babam benden çok daha hevesliydi okçuluk konusunda ve beni de başlatmak istiyordu ve o gün benim okçuluk spor hayatım başlamış oldu.”

 Okçuluğa başladıktan sonra gerek Gelibolu'dan, gerekse Türkiye'nin farklı yerlerinden hatta dünyadan bir sürü dost edindim tabi bu da okçuluk sporunu daha da sevmemi sağladı. Her yarışmada sahaya girer girmez dostlarınla selamlaşmak, sohbet etmek, dünya ve Türkiye için birbirinden önemli antrenör ve yöneticilerle konuşmak gerçekten sizi okçuluğa bağlıyor.

 

Milli Sporcu Başarılarını ise şöyle özetliyor;

Okçuluğa başladığımdan beri tabii ki çeşitli derecelerim de oldu. Bunlar yıllar geçtikçe arttı ama en çok gurur duyduğum derecelerim şunlar;

18-23 Temmuz 2016 Romanya Bükreş Avrupa Şampiyonası. Bu yarışmada takım arkadaşlarımla birlikte makaralı yay yıldız erkekler kategorisinde birinci olmuştuk. Bireysel olarak da dördüncü olmuştum. Hem benim ilk Avrupa şampiyonam ,hem de ilk uluslararası derecem olma bakımından sevdiklerim arasında yer alıyor.

12-17 Mart 2017 Fransa Vittel; Bu yarışmanın benim için önemli olmasının sebebi bireysel olarak aldığım ilk uluslararası derece olması. Makaralı Yay Genç Erkekler üçüncülüğünü elde etmiştim.

02-07 Mart 2019 Samsun; Bu yarışma benim için aldığım derece dışında en çok eğlendiğim yarışmalardan birisi olması bakımından da oldukça önemli bir yarışma. Bu yarışmada takım arkadaşlarımla birlikte Avrupa Şampiyonu olup bireysel olarak da dördüncü olmuştu. Aynı zamanda bu yarışmanın milli takım sporcularının seçildiği kampta Makaralı Yay Genç Erkekler kategorisinde kapalı salonda Türkiye rekorunu elde etmiştim

 

Etiketler: okçuluk gelibolu çanakkale göksel

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler