istanbul escort

Müzeler Artık Onlara Ücretsiz 03.11.2019

02 Kasım 2019 16:09
Müzeler Artık Onlara Ücretsiz 03.11.2019

Arkeoloji ve Sanat tarihi bölümlerinde eğitim gören öğrenciler, artık müze ve örenyerlerini ücretsiz ziyaret edebiliyor.

Müzeler Dairesi’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, sanat tarihi ve arkeoloji bölümlerinde öğrenim gören öğrencilerin geçerli bir öğrenci kimlik kartı ibraz etmeleri kaydıyla, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı müze ve örenyerlerine ücretsiz girebilecekleri belirtildi.

Ancak bu bölümlerden mezun olan kişilerin bu fırsattan yararlanıp yararlanamayacağına dair bilgi verilmedi. Müze Kart Akademi’den yalnızca akademisyenlerin ve öğrencilerin yararlanması bekleniyor.

Müzeler Dairesi tarafından yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi:

“Üniversitelerin sanat tarihi ve arkeoloji bölümlerinde öğrenim gören öğrenciler geçerli bir öğrenci kimlik kartı ibraz etmeleri kaydıyla, Kültür ve Turizm Bakanlığımıza bağlı müze ve örenyerlerine ücretsiz giriş yapabilirler.”

Geçtiğimiz aylarda öğrencilerin müze ve örenyeri ziyaretlerinin desteklenmesi amacıyla YÖK ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında protokol düzenlendi.

Protokol kapsamında ‘Müze Kart Akademi’ adındaki kartla birlikte akademisyenler ve öğrenciler müzeleri ücretsiz ziyaret edebiliyor. BÜLTEN

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler