istanbul escort

MUSTAFA DORUK DURMAZ BAŞARILI VE İSİM YAPAN BİR SPORCU OLACAĞIM (06.06.2020)

06 Haziran 2020 14:12
MUSTAFA DORUK DURMAZ BAŞARILI VE İSİM YAPAN BİR SPORCU OLACAĞIM (06.06.2020)

Kepez Karate Spor Kulübünün başarılı sporcusu hedeflerini ve hayallerini anlattı.

Çanakkale Karatesinin geleceğine umutla baktığı sporculardan biri olan Mustafa Doruk Durmaz çok çalışarak ileride adından sıkça bahsettiren bir karate sporcusu olmak istediğini ve Milli takımın değişmez sporcusu olmak olduğunu ifade etti. Başarılı sporcu en büyük hedefinin ve hayalinin ise Milli takımla birlikte Olimpiyatlarda mücadele etmek olduğunu ifade etti.

 

SİZİ TANIYABİLİRMİYİZ

MUSTAFA DORUK DURMAZ: Adım Mustafa Doruk Durmaz 22.04.2009. Kepez karate Spor kulübü lisanslı sporcusuyum.

KARATE SPORUNA  NE ZAMAN BAŞLADINIZ

MUSTAFA DORUK DURMAZ:  Karate sporuna 2015 yılında spora başladım. Ailem karate sporuna gitmemi tavsiye ediyordu. Bende merak ediyordum ve böylece karate sporuna başladım

İLK MÜSABAKANIZDA NE HİSSETTİNİZ

MUSTAFA DORUK DURMAZ: İlk resmi karşılaşmamda çok heyecanlıydım. Ailem beni izliyordu. Müsabaka öncesindeki heyecanı karşılaşma boyunca devam etmişti.

ÇALIŞMA ORTAMLARINIZ UYGUNMU

MUSTAFA DORUK DURMAZ: İlk başladığım zamanlarda çalışma salonumuz küçük ve havasızdı. Daha sonra antrenörümüzün çabalarıyla yeni ve güzel salona geçtik. Şimdi çok temiz ve geniş bir salonda çalışmalarımızı devam ettiriyoruz.

OKUL VE SPOR’UN BİR ARADA YÜRÜMESİ HAKKINDA DÜŞÜNCELERİNİZ

MUSTAFA DORUK DURMAZ: Ben okul ve spor’u sevdiğim için zorlanmıyorum. Okul hayatımı spor yapmak olumlu yönde etkiliyor. Zaten ikisi arasındaki bağı sağlam kurduğunuz zaman başarılı olursunuz. Bende ne derslerimi aksatıyorum. Nede antrenmanlarımı aksatıyorum.

ÖRNEK ALDIĞINIZ SPORCU VEYA SPORCULAR VARMI

MUSTAFA DORUK DURMAZ: Benim kendime örnek aldığım sporcular Uğur Aktaş, Alİ Sofuoğlu ve Emre Vefa Göktaş’tır

KARATE SPORUNA  İLK BAŞLADIĞINIZDA NE GİBİ ZORLUKLARLA KARŞILAŞTINIZ

MUSTAFA DORUK DURMAZ: İlk başladığım zaman en zorlandığım anlar bacak açma hareketlerinin yapıldığı antrenmanlardı. Zamanla alıştım ve şimdi zorlanmıyorum.

KARATE SPORU  NASIL BİR DİSİPLİN GEREKTİRİYOR

MUSTAFA DORUK DURMAZ: Karate sporunun disiplini düzenli bir çalışma gerektirir. Antrenmanlarını zorlu ve zevkli geçmektedir. Düzenli antrenman yapmanız gerekir ve kilonuza dikkat etmeniz gerekmekte

ANTRENMANLARIN NASIL GEÇİYOR

MUSTAFA DORUK DURMAZ: Antrenmanlarımız tabi ki yorucu geçiyor. Başarıya ulaşmanız için çok çalışmanız gerekmekte. Bunun içinde antrenmanlarınızı aksatmamanız gerekmekte. Antrenörümüz antrenmanlarımızda bize her tekniği gösteriyor.

MÜSABAKAYA ÇIKARKEN NASIL KONSANTRE OLUYORSUNUZ

MUSTAFA DORUK DURMAZ: Karşılaşma öncesinde sadece çıkacağım müsabakayı düşünüyorum. Aklıma başka bir şey getirmiyorum. Antrenörümün verdiği taktikleri dinliyorum ve kazanmaya çıkıyorum.

MÜSABAKA SIRASINDA NELER HİSSEDİYORSUNUZ

MUSTAFA DORUK DURMAZ: Müsabaka sırasında heyecanlanıyorum. Ama kendimi kontrol altında tutabiliyorum. Müsabakayı kazanmaktan başka bir şey düşünmüyorum.

KARATE  SPORCUSU OLMANIN ZORLUKLARI NELERDİR

MUSTAFA DORUK DURMAZ: Her spor dalında olduğu gibi Karate sporcusu olmakta fedakarlık gerekiyor. Okul dışında ki zamanlarımızı antrenmanlarımızda geçiriyoruz. Kilonuza ve davranışlarınıza dikkat etmeniz gerekiyor.

YAPTIĞINIZ SPOR’A AİLENİZİN BAKIŞ AÇISI NEDİR

MUSTAFA DORUK DURMAZ: Karate sporuna başlamamda en büyük etken olan ailem . Başladığım günden bugüne hep benim yanımda oldu. Karate sporunda başarılı olmam için ellerinden gelen her türlü desteği veriyorlar.

BU SPORDA HEDEFLERİNİZ NELER

MUSTAFA DORUK DURMAZ: Karate sporunda başarılı ve ismini duyuran bir sporcu olmak istiyorum. Elde edeceğim başarılarla Milli takıma seçilmek istiyorum. Ülkemi Uluslar arası alanda temsil etmek ve madalyalar almak istiyorum. En Büyük hayalim ise Milli takımımız ile birlikte Olimpiyatlarda mücadele edebilmek.

KATILDIĞINIZ ŞAMPİYONALARDAN VE BAŞARILARINIZ NELERDİR (VARSA)

MUSTAFA DORUK DURMAZ: İl şampiyonlarında, Bölge şampiyonlarında ve okul sporları şampiyonlarında derecelerim var.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler