MÜJDEYİ LONDRA’DAN VERDİ

15 Mayıs 2018 09:31
MÜJDEYİ LONDRA’DAN VERDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın resmi temaslarda bulunmak üzere gerçekleştirdiği İngiltere ziyaretlerinde, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan da yer aldı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ile birlikte uçakta durum değerlendirmesi yapan Turan, iki günlük ziyaretin Türkiye açısından önemini vurgulayarak  hayırlı bir program olmasını diledi. Turan, Bayramiç Hükümet Konağı’nın ihalesinin yapıldığı müjdesini Londra’dan verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İngiltere'nin başkenti Londra'daki ziyaretleri kapsamında, Türk-İngiliz Tatlıdil Forumu'nun kapanışında konuşma gerçekleştirdi. TÜRKEN Vakfı mensubu öğrencilerle akşam yemeğinde bir araya gelen Erdoğan, düşünce kuruluşu Chatham House’da katılımcılara hitap etti.

Türkiye’nin terörle mücadele başta olmak üzere bölgesel ve küresel sınamalar karşısında her düzeyde yoğun bir diyalog halinde olduğu İngiltere, 16 milyar doları aşkın ikili ticaret hacmiyle de Türkiye’nin önde gelen ekonomik ortaklarından biri konumunda bulunuyor.  Nurcan Aytekin

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler