istanbul escort

Milli Takımın Değişmezi Olacağım (14.05.2020)

Son Güncelleme : 14 Mayıs 2020 09:05
Milli Takımın Değişmezi Olacağım (14.05.2020)

18 Mart Spor Kulübünün başarılı sporcusu İbrahim Buğra Duman hedeflerini anlattı

18 Mart Spor Kulübünün Türkiye üçüncüsü Taekwondocusu İbrahim Buğra Duman başarılı olmak için çok çalışması gerektiğini bildiğini ifade ederken. Uzun yıllar bu sporu yapmak ve elde edilmesi gereken ne başarı varsa hepsini elde etmek istediğini ifade etti.

SİZİ TANIYABİLİRMİYİZ

İBRAHİM BUĞRA DUMAN: Merhaba adım İbrahim Buğra Duman 15 Yaşındayım.

TAEKWONDO’YA NE ZAMAN BAŞLADINIZ VE YÖNLENDİREN OLDUMU

İBRAHİM BUĞRA DUMAN: Taekwondo’ya 2016 yılında başladım. Annem ve Babamın benim

Hep hiperaktif olduğumu söylemelerinden dolayı enerjimi atmak için taekwondo’ya başladım..

İLK KARŞILAŞMANDA NE HİSSETTİN

İBRAHİM BUĞRA DUMAN: İlk karşılaşmam benim için çok önemliydi. Tabi doğal olarak ilk müsabaka çıktığım için heyecan, mutluluk ve stres yaşamıştım.

ÇALIŞMA ŞARTLARINIZ NASIL

İBRAHİM BUĞRA DUMAN: Çalışmalar şartlarımız hakkında olumlu konuşamayacağım. Maalesef antrenman salonumuz oldukça küçük ve yeterli imkanlara sahip değiliz.

OKUL VE SPOR BİR ARADA YÜRÜYORMU

İBRAHİM BUĞRA DUMAN: Bana göre yürüyebilir. Eğer ki spor’u seven birisiyseniz fedekarlıklar yapmanız gerekecektir. Okul’u aksatmanız mümkün değil bu yüzden özel hayatınızdan fedakarlık yapmanız gerekmektedir.

KENDİNE KİMLERİ ÖRNEK ALIYORSUN

İBRAHİM BUĞRA DUMAN: Kendime İrem Yaman ve Hakan Reçber’i örnek alıyorum.

İLK ZAMANLAR ZORLANDIĞINIZ ANLAR OLDUMU

İBRAHİM BUĞRA DUMAN: Taekwondo’ya ilk başladığımda zorlandığım anlar oldu. Tabi doğal olarak yeni başlamışsınız alışmanız zaman alıyor. Heyecanlanıyorsunuz.

TAEKWONDO SPORU NASIL BİR DİSİPLİN GREKTİRİYOR

İBRAHİM BUĞRA DUMAN:  Taekwondo sporu disiplin isteyen bir spor dalı. Aynı zamanda rakibe saygıyıda gerektirmekte. Taekwondo spor’un da disiplini bir an bıraktığınız zaman bu spor’dan uzaklaşırsınız.

ANTRENMANLARINIZ NASIL GEÇİYOR

İBRAHİM BUĞRA DUMAN: Antrenmanlarımız yorucu olduğu kadar, bir o kadarda eğlenceli geçiyor. Bütün arkadaşlarımın antrenmanlarda hırslı ve azimli olmaları beni de mutlu ediyor.

KARŞILAŞMAYA NASIL KONSANTRE OLUYORSUN

İBRAHİM BUĞRA DUMAN: Karşılaşmadan önce sakin kalmaya gayret gösteriyorum. Sevdiklerimi ve bana güvenenleri üzmemek istediğim ve gelecekle ilgili hayalimi gerçekleştireceğimi düşünüyorum.

MÜSABAKA SIRASINDA NELER HİSSEDİYORSUN

İBRAHİM BUĞRA DUMAN: Karşılaşma boyunca sakin kalmaya gayret gösteriyorum. Rakibimin ne hareket yapacağını düşünüyorum.

TAEKWONDO SPORCU OLMANIN ZORLUKLARI NELER

İBRAHİM BUĞRA DUMAN: Benim en çok zorlandığım kilomu ayarlarken sıkıntı çekmem bunun dışında daha öncede söylediğim gibi örnek olmanız gerekmekte

AİLENİN BAKIŞ AÇISI NASIL

İBRAHİM BUĞRA DUMAN:  Ailem beni her zaman destekledi. Benim başarılı olabilmem için ellerinden ne geliyorsa yapmaya devam ediyorlar.

HEDEFLERİN NELER

İBRAHİM BUĞRA DUMAN: Çok çalışıp Milli sporcu olmak istiyorum. Besyo’yu kazanıp Beden Eğitimi Öğretmeni ve antrenör olmak istiyorum.

BUGÜNE KADAR Kİ BAŞARILARIN NELERDİR

İBRAHİM BUĞRA DUMAN: Yıldızlar kategorisinde Türkiye üçüncülüğüm bulunuyor. Marmara Bölge derecelerim bulunuyor. Anadolu Yıldızlar liginde ikinci oldum. Okul sporların ikinciliği bulunuyor. Avrupa seçmelerinde ise üçüncülüğüm bulunuyor.

Etiketler: taekwondo çanakkale türkiye derece madalya burak

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler