istanbul escort

aksaray haber

Milli Sporcu Olmak İstiyorum (06.07.2020)

Son Güncelleme : 20 Temmuz 2020 23:07
Milli Sporcu Olmak İstiyorum (06.07.2020)

Boğazın Yıldızları Taekwondo kulübü sporcusu İpek Yurdadur hedeflerini anlattı

Çanakkale Boğazın Yıldızları Taekwondo Kulübü sporcusu İpek Yurdadur Taekwondo sporuna Babasının teşvikiyle başladığını ifade ederken, çok çalışıp çıkacağı müsabakalarda başarılı olarak Milli sporcu olmak istediğini ifade etti.

Kendisine hedefler koyduğunu söyleyen İpek Yurdadur’u   Çanakkale’nin Taekwondo sporunda önemli sporcularından biri olan, şimdilerin antrenörü Volkan Olgun yapıyor

SİZİ TANIYABİLİRMİYİZ?

İPEK YURDADUR: Merhaba Adım İpek Yurdadur. 10 yaşındayım. Taekwondo sporuna bu yılın başında başladım.

SİZİ SPORA YÖNLENDİREN SEBEPLER VE KİŞİLER VARMI ?

İPEK YURDADUR: Benim Küçüklüğümden beri spor’a ilgim vardı. Daha sonra Babam beni Taekwondo kursuna yolladı. Taekwondo spor’una başlamamda Babam ve Ablam’ın etkisi oldu.

İLK MÜSABAKANIZDA NE HİSSETTİNİZ?

İPEK YURDADUR: Antrenmanlarda karşılaşmalar yapıyoruz. İlk zamanlar heyecanlanıyordum. Ama zamanla müsabaka yaptıkça heyecanımı yenmesini öğrendim.

ÇALIŞMA ORTAMLARINIZ UYGUNMU ?

İPEK YURDADUR: Antrenmanlarımızı yaptığımız salon gerçekten çok güzel. İstediğimiz gibi çalışabiliyoruz.

OKUL VE SPOR’UN BİR ARADA YÜRÜMESİ HAKKINDA DÜŞÜNCELERİNİZ?

İPER YURDADUR: Okul ve Spor’u bir arada yürütmek benim için zor olmuyor. Tabi ikisine de ayrı program yapmak zorundasınız buda bazen zor olabiliyor.

ÖRNEK ALDIĞINIZ SPORCU VEYA SPORCULAR VARMI

İPEK YURDADUR: Kendime kimseyi örnek almıyorum. Antrenörümü dikkatlice dinliyorum ve ileride beni örnek almalarını istiyorum.

TAEKWONDO SPORUNA  İLK BAŞLADIĞINIZDA NE GİBİ ZORLUKLARLA KARŞILAŞTINIZ

İPEK YURDADUR: Aslında ben Taekwondo sporuna ilk başladığım zamanlar hiç zorlanmadım. Antrenmanlar her geçen gün zorlaşmaya başladı. Alışmak belki zaman aldı ama şimdi hareketleri daha kolay yapabiliyorum.

TAEKWONDO SPORU  NASIL BİR DİSİPLİN GEREKTİRİYOR ?

İPEK YURDADUR: 1xbet aekwondo sporunda her spor dalında olduğu gibi disiplin gerekmekte. Eğerki disiplinli bir şekilde çalışmazsak Taekwondo sporunda diğer arkadaşlarımızın gerisinde kalırız.

ANTRENMANLARINIZDAN BAHSEDERMİSİNİZ

İPEK YURDADUR: Antrenmanlarımız yorucu geçiyor. Taekwondo zor bir spor dalı bunun için antrenmanlarınız aksatmamanız gerekmekte. Bende öyle yapıyorum

TAEKWONDO  SPORCUSU OLMANIN ZORLUKLARI NELERDİR ?

İPEK YURDADUR: Taekwondo sporu ile uğraşan bizler kendimize dikkat etmeniz gerekmekte. 1xbet Antrenmanlarımızı aksatmamamız ve beslenmemize dikkat etmemiz gerekmekte.

YAPTIĞINIZ SPOR’A AİLENİZİN BAKIŞ AÇISI NEDİR ?

İPEK YURDADUR: Ailem benim spor yapmamı çok istiyordu. Taekwondo sporuna başlamamda da büyük etkileri oldu. Beni destekliyorlar ve başarılı olmam için ellerinden geleni yapıyorlar.

BU SPORDA HEDEFLERİNİZ NELER ?

İPEK YURDADUR: Her sporcunun olduğu gibi Milli olmak istiyorum. Tabi önce müsabakalara çıkıp başarılı olmak lazım bunun içinde çok çalışmamın gerektiğini biliyorum.

 

1xbet giriş

Etiketler: taekwondo çanakkale türkiye derece madalya

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler