istanbul escort

Milli Formayla Başarılara İmza Atacağım (05.05.2020)

Son Güncelleme : 05 Mayıs 2020 10:05
Milli Formayla Başarılara İmza Atacağım (05.05.2020)

Kleomarcus Spor Kulübünün Milli sporcusu Nadire Dilek ile spor hayatını konuştuk.

Kleomarcus Spor Kulübünün Türkiye Şampiyonu sporcusu  Nadire Dilek zor bir spor yapmalarına rağmen, disiplinli çalışmakla bu zorluğu yendiklerini ifade ederken, başarılı sporcu şampiyonluklarına devam etmek istediğini söylerken. Milli formayla başarılara imza atmak istediğini ifade etti.

Nadire Dilek’in Türkiye şampiyonluğunun yanı sıra Uluslar arası Balkan İkinciliği de bulunuyor.

SİZİ TANIYABİLİR MİYİZ

NADİRE DİLEK: Adım  Nadire Dilek 15 yaşındayım.  Hasan Ali Yücel Anadolu lisesi 9. Sınıf öğrencisiyim

MÜCADELE SPORLARINA NE ZAMAN BAŞLADINIZ

NADİRE DİLEK: Mücadele spor’una 2019 yılı Şubat ayında başladım. İlk başladığım zamanlarda bırakırım yapamam diye düşünüyordum. Devam ettikçe bir süre sonra bu sporu yapmadığınız zaman kendinizde eksiklik hissediyorsunuz.

SİZİ SPORA YÖNLENDİREN SEBEPLER VE KİŞİLER VARMI

NADİRE DİLEK: Ortaokulda enerjimi atamıyordum. Ürekli kavga içindeydim ve Taekwondo’ya başladım. Taekwondo sporunda sadece tekme olduğu için sıkılıyordum.  Orhan isimli arkadaşım Kleamarcus spor kulübünü önerdi ve orada antrenmanlara başladım. İki yıldan bu yana devam ediyorum.

İLK MÜSABAKANIZDA NE HİSSETTİNİZ

NADİRE DİLEK:  İlk karşılaşmama Wuşhu’ya başladıktan beş ay sonra çıktım. Karşılaşmadan önce çok fazla heyecanlanmadım. Fakat maç sırasında sandalye’ye oturduğumda ayaklarım titriyordu. Antrenörüm Heyecan yapma karşılaşmayı kazanacaksın dediğinde biraz daha rahatlamıştım. Müsabaka sırasında sadece tekme atıp puan almaya odaklanmıştım ve ilk karşılaşmamdan galibiyetle ayrılmıştım.

ÇALIŞMA ORTAMLARINIZ UYGUNMU

NADİRE DİLEK:  Antrenörümüz bizim için bir antrenörden daha fazlası bazen abimiz, bazende arkadaşımız. Antrenman sırasında bütün öğrencilerin eksiği ile tek tek ilgilenip, eksiklerimizi gideriyor. Çalışma salonumuza gelirsek biraz tadilata ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.

OKUL VE SPOR'UN BİR ARADA YÜRÜMESİ HAKKINDA DÜŞÜNCELERİNİZ

NADİRE DİLEK: Okul ve Spor bana göre bir arada zor oluyor. Okuldan çıktıktan sonra iki saat sonra antrenmana giriyoruz. O arada dinlenme zamanımız oluyor. Antrenmandan sonra evde ders çalışıyoruz. Tabi ki buda bizi zorluyor. Ama belli süre sonra bu duruma alışıyorsunuz.

ÖRNEK ALDIĞINIZ SPORCU VEYA SPORCULAR VARMI

NADİRE DELİK: Örnek aldığım sporcular arasında ilk önce antrenörüm Mazlum Orak geliyor. Daha sonra Funda Alkayış’ı kendime örnek alıyorum.

MÜCADELE SPORLARINA İL BAŞLADIĞINIZDA NE GİBİ ZORLUKLARLA KARŞILAŞTINIZ

NADİRE DİLEK: İlk başladığım zamanlarda çok fazla yoruluyordum. Kendime zaman ayıramıyordum. Kolumu kaldıracak halim kalmıyordu. Daha sonra antrenmanlara alışınca vücudum bu tempoya alıştı. Şimdi ise antrenman yapmadığımız zaman eksiklik hissediyoruz.

MÜCADELE SPORLARI NASIL BİR DİSİPLİN GEREKTİRİYOR

NADİRE DİLEK: Öncelikle sabır gerekiyor. Daha sonra ise düzenli ve saygılı çalışmanız gerekiyor.

ANTRENMANLARINIZDAN BAHSEDERMİSİNİZ

NADİRE DİLEK: Haftanın belirli günlerinde koşu yapıyoruz. Karşılıklı çalışarak, maç yaparak ve istasyonlar çalışarak geçiyor.

MÜSABAKAYA ÇIKARKEN NASIL KONSANTRE OLUYORSUNUZ

NADİRE DİLEK: Karşılaşmalarımdan önce müzik dinlerim. Isınma yaparım ve antrenörümle ne yapmam gerektiğini konuşurum

MÜSABAKA SIRASINDA NELER HİSSEDİYORSUNUZ

NADİRE DİLEK: Bazen gerçekten çok yorulduğunuz saniyeler oluyor ringte ama arkanızdaki tezahurat yapan arkadaşlarınız ve destek veren antrenörünüz olunca ben bunu yapabilirim diyorsunuz.

MÜCAFELE SPORCUSU OLMANIN ZORLUKLARI NELERDİR

NADİRE DİLEK: Mücadele sporlarının çok zorluğu yok. Gereken şekilde korunup, antrenmanlarınızı aksatmazsanız sporcu için bir zorluğu kalmıyor.

YAPTIĞINIZ SPOR'A AİLENİZİN BAKIŞ AÇISI NEDİR

NADİRE DİLEK: Bu spora ilk başladığım zamanlarda ailem sakatlanmamdan korktu. Daha sonra onlara ne kadar sporu sevdiğimi ve yapmak istediğimi gösterdim. Ailemde bunu görünce benim arkamda durarak başarılarımda pay sahibi oldular.

BU SPORDA HEDEFLERİNİZ NELER

NADİRE DİLEK: Şampiyonluklarıma devam etmek istiyorum. İleriki yıllarda ise antrenörümüz Mazlum Orak’ı örnek alarak iyi bir antrenör olmak istiyorum.

 

 

Etiketler: kickboks çanakkale nadire

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler