“MESELE KALPTEN KALBE BAĞ KURMAK”

07 Ağustos 2018 09:08
“MESELE KALPTEN KALBE BAĞ KURMAK”

Lapseki İlçesi Karamusalar Köyü’nde konuşan Ak Parti Grup Başkanvekili, Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan; “Çanakkale’de hep söyledik. Yollar, hanlar, hamamlar hepsi yapılır yapıyoruz da. Ama mesele; kalpten kalbe bağ kurmak dedik. Gönülden gönüle köprü yapmak dedik. O yüzden seçim bittiği halde biz gönüllerdeyiz. “dedi.

“Onlar kongre kavgası yapıyor biz halkımızla beraberiz.” diyen Bülent Turan şöyle devam etti; “İlk işimiz bu milletin birliğini beraberliğini sağlamak. İki; tüm yatırımlarımızı devam ettirmek. Boğaz köprüsüne başladık devasa bir köprü. O köprü daha gözükmediği için tam anlaşılmadı. Türkiye’nin demiyorum dünyanın en uzun ayak ağının olduğu köprü olacak. Bu köylerin tarımı, turizmi ayağa kalkacak. Buranın peyniri zeytini, elması armudu, kirazı şeftalisi daha kıymetli olacak. O köprü çok daha kıymetli.”

 İşçiden memura, öğretmenden muhtara  her kesimin 10 yıl önceye  büyüdüğünü daha iyi durumda olduğunu söyleyen Turan; “Eksiklerimiz de  var, daha iyi olmamız lazım hepsi kabulüm. Ama eksik varsa yaparsa yine AK Parti yapacak, biz yapacağız.”ifadelerine yer verdi.

“Bu millet her şeyin en iyisine layık”

“Çanakkale’ye gıda sanayi bölgesi yapıyoruz.  15 bin dönüm devasa bir yer. Bütün bu ürettiğimiz şeftali, armut hepsinin hayvancılık keza  markalanması kıymetlenmesi demek. Köprülerimizi yapıyoruz,  limanlarımızı yapıyoruz okulları hastaneleri yapıyoruz. Lapseki  10 bin nüfuslu bir yer, küçücük bir yer. Ama şu an birçok ameliyat Lapseki’de yapılıyor. Çanakkale demiyorum Lapseki diyorum. Önceden biz operasyon için İstanbul’a Ankara’ya Balıkesir’e giderdik. Şimdi öyle değil artık ya Lapseki ya Çanakkale.  Biga bitti Çan başladı Ezine bitti Ayvacık bitti. Bu millet her şeyin  en iyisine layık. Hava ambulansı, paletli ambulans, deniz ambulansı her şey var. Yıl 2002; Çanakkale’de 650 köy var, 12 ilçe var toplam 3 ambulans var. Şuan 48. Almanın, İngilizin sağlıkta neyi varsa Türkiye’de de olacak kardeşim. İstanbul’un, Bursa’nın Balıkesir’in büyükşehirlerin sağlıkta neyi varsa Çanakkale’nin de olacak. Onunla uğraşıyoruz çünkü bir daha söylüyorum bu millet her şeyin en iyisine layık.”

 

“Bizden laf bir defa çıkar”

Emeklimiz; Ramazanda ikramiye verdik mi verdik. Kurbanda  da vereceğiz dedik. “Seçimden sonra vermezler” dediler. Kurbana kaldı 15 gün. Bakalım kim yalancı göreceğiz. Bizden laf bir defa çıkar. Ramazan ve Kurban dedik. Emeklimize şimdiden hayırlı olsun. Muhtar maaşları yoktu şimdi var. İşçimiz, emeklimiz, imamlarımız, öğretmenlerimiz hepsi ayağa kalkıyor.  Tüm imkanları ile bu ülke büyüyor artık.

 

“Her kesim beraber büyüdük”

“Şimdi sorsan mazot pahalı tarım zor dersiniz eyvallah. Eksiklerimiz var. Ama bu köyde değişmeyen traktör kalmamıştır, alet kalmamıştır. Çan’daydım geçen gün 30 bin nüfus var Çan’da 17 bin araç var. Neredeyse bir eve 2 araç düşüyor.  Hep beraber büyüdük. Muhtar 10 yıl önceye göre daha iyi. İşçi daha iyi. Memur, çiftçi daha iyi. Her kesim beraber büyüdük. Eksiğimiz var, daha iyi olmamız lazım hepsi kabulüm. Ama eksik varsa yaparsa yine AK Parti yapacak, biz yapacağız.” EZGİ KOSTAK

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle