istanbul escort

MERA ÇALIŞMALARI İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

19 Ekim 2018 17:17
MERA ÇALIŞMALARI İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce, Ayvacık İlçesi Bahçedere Köyü'nde yürütülmekte olan "Mera tespit, tahdit ve tahsis" çalışmaları ile ilgili bilgilendirme toplantısı Ayvacık İlçesi Bahçedere köyünde yapıldı.

Toplantıya İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Erdem Karadağ, Ayvacık İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Emin Ekici, Çayır Mera Yem Bitkileri Şube Müdürü İbrahim Atılgan, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü İbrahim Büyükgaga, İl Müdürlüğü ve İlçe Müdürlüğü teknik personelleri ile köy halkı katıldı.

Toplantı öncesi 2018 yılında mera tespiti gerçekleştirilen ve İl Mera Komisyonu tarafından 4342 Sayılı Mera Kanununun 5 inci maddesinin b bendi kapsamında mera olarak tespiti kabul edilen alanlarda incelemelerde bulunuldu.

Toplantıda bir konuşma yapan İl Müdürü Erdem Karadağ; "İlimiz Bitkisel üretimde olduğu kadar hayvancılıkta da Türkiye genelinde söz sahibi illerden bir tanesidir. Hayvancılıkta yem maliyetlerini düşürmenin ve kaba yemi en düşük maliyetle temin etmenin önemi çok büyüktür. Bizim bir an evvel en ucuz ve en kaliteli kaba yemi temin etmemiz gerekir. Bunun yolu da meradan geçer. Bizim meralarımızı en verimli şekilde kullanmamız gerekir. Bu doğrultuda Bahçedere köyünün mera ile ilgili talepleri değerlendirilip gerekli çalışmalar yapılmıştır. Bu sayede Bahçedere Köyünün mera varlığı arttırılmıştır. Şimdiden hayırlı olmasını dilerim dedi. DOĞANCAN USTABAŞ

 

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler