istanbul escort

MARMARA’DA HER 5 KİŞİDEN BİRİ OBEZ04.10.2019

04 Ekim 2019 10:58
MARMARA’DA HER 5 KİŞİDEN BİRİ OBEZ04.10.2019

Sağlık Bakanlığınca devlet hastaneleri bünyesinde açılan obezite merkezlerinin 16.’sı Çorlu Devlet Hastanesinde açıldı. Hastaneye başvurarak merkezden hizmet alan danışanlar haftanın 2 günü spor eğitmenleri eşliğinde aerobik yaparak fazla kilolarından kurtuluyor.

 

Çorlu Devlet Hastanesi Obezite Merkezinin faaliyetleri ve yapılan çalışmalar ile ilgili olarak bilgiler veren Çorlu Devlet Hastanesi Başhekimi Çağatay Onar, "Çorlu Devlet Hastanesinde Sağlık Bakanlığımızın talimatı ve yetkilendirmesi üzerine 10 ay önce kuruldu obezite tedavi merkezi” dedi.
Merkezin yaklaşık 300 danışan hastası olduğunu kaydeden Onar, “300 danışanın verdikleri ortalama kilo 10 civarında. Vücut ağırlıklarının yaklaşık yüzde 10’unu verdirmeyi başardık 10 ayda. Bu durum hastalarımızın pozitif olarak sosyalleşmesine hem de psikolojik olarak rehabilitasyonuna çok önemli katkılarda bulundu. Önümüzdeki dönemde bunu genel sağlık üzerine etkisini de görmüş olacağız. İnşallah 5 - 6 yıl sonra sağlık açısından sonuçlarını çok daha müspet bir bicinde görme fırsatını yakalayacağız” diye konuştu.
Tekirdağ İl Sağlık Müdürü Cengiz Becerir Sağlık ise, bakanlığının kronik hastalıklarla mücadele programı içerisinde obezitenin çok önemli bir yer tuttuğunu belirtti. İHA

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler