istanbul escort

Ligi Hak Ettiğimiz Yerde Bitireceğiz (31.03.2020)

Son Güncelleme : 31 Mart 2020 09:03
Ligi Hak Ettiğimiz Yerde Bitireceğiz (31.03.2020)

Adaspor’un başarılı antrenörü Sedat Tirfilli sezonu değerlendirdi.

Çanakkale Süper Amatör ligte en yakın rakibinin beş puan önünde son üç haftaya lider giren Biga Adaspor’un tecrübeli antrenörü Sedat Tirfilli sezon sonunda hak ettikleri yerde olmak istediklerini ifade etti. Tirfilli açıklamalarının devamında ise şunları söyledi.

İŞİMİZİN KOLAY OLMADIĞINI BİLİYORDUK

Sezona başlamadan önce, bir önceki sezon Bölgesel Amatör ligten düşmüş bir takım ve kulüp vardı. Bunun sıkıntılı bir durum olduğunu ve bu mevcut durumu bilerek, kulübün iyi ve kötü sorunlarının hepsini bildiğimizden dolayı yönetim ve camianın bizleri istemesine rağmen karar vermek benim için gerçekten zordu. İşimizin kolay olmadığını bilerek 2019-2020 sezonu için evet dedim.

ÇALIŞMALARIMIZA KADRO İLE BAŞLADIK

Çalışmalarımıza doğal olarak geçen sezon  takımda yer alan futbolcuların  bu sezon bizimle yola devam edip etmeyeceklerini tespit etmekle başladık. Bu doğrultuda yönetim kuruluna bizimle yola devam edecek oyuncuların listesi ile birlikte Çanakkale’mizde bu ligi bilen tanıyan oyunculardan kurulu bir transfer raporu verdik. Toplamda 100 kişilik listeden, 15 kişiye kadar düştük. Sekiz futbolcu dışarıdan, 12 futbolcu ise Biga ve Biga’ya yakın yerden oyuncularla anlaştık.

SEZON BAŞI KAMPI OLUMLUYDU

Sezon başı kampını Eceabat’ta bulunan Gençlik spor il müdürlüğünün konuk evinde yaptık. 1 haftalık kamp sürecimizde futbolcularımızın kaynaşmasını sağladık ve hazırlık karşılaşmaları oynadık. Bu kamp ile birlikte 1.5 aylık sezon başı hazırlıklarımızı tamamladık.

EN BÜYÜK SIKINTIMIZ YENİ TAKIM OLMAMIZ

En büyük sıkıntımızın yeni bir takım olmamız olduğunu bilerek sezonun ilk karşılaşması olan Kepezspor karşılaşmasına kadar her zaman vurguladık ki ilk yarısında hiçte şaşırmadığımız bir oyun ortaya koyduk. Ama ikinci yarıda ne kadar iyi takım olduğumuzu hatırladık ve galip geldik. Sonrasında ligteki ilk mağlubiyetimizi aldığımız kendi sahamızda Yeni Çanspor karşılaşmasını oynadık. Ardından ligin en köklü ve saygıyı hak eden takımı olan Çanakkale Dardanelspor ile deplasmanda oynadık. Bizim daha net gol pozisyonlarını harcadığımız karşılaşmadan beraberlikle ayrıldık.

İYİ OYUNUMUZ İLE YENİLMEZ BİR TAKIM OLDUK

Çanakkale Dardanelspor karşılaşmasından sonra dördüncü haftadan itibaren iyi oyunumuzu ortaya koyarak yenilmez bir takım haline geldik. Bu lig için yeterli olan galibiyet serisi yakaladık. Sezonun ilk devresini Geliboluspor ile aynı puanda lider olarak kapadık.

DEVRE ARASI KADROMUZU KORUDUK

Sezonun ilk yarısı bittiğinde kadromuzla oynamadık. Sadece bir oyuncunun gittiği, bir oyuncunun geldiği bir transfer dönemi yaşadık. Biz biliyor ve görüyorduk  ki bu oyuncu grubu bu ligin sonunda bizi hedeflediğimiz şampiyonluğa götürebilirdi.

SEZONUN İKİNCİ YARISINA ÇOK İYİ BAŞLADIK

Sezonun ikinci devresinin zor geçeceğini biliyorduk. İkinci devreye çok iyi başladık. Birbirimize inanarak, güvenerek ve çok çalışarak ikinci devreye çok iyi başladık. Üst üste galibiyetler alarak rakiplerimizle aramızdaki puan farkını açtık. Sezonun son üç haftasına girerken ikinci sırada buluna rakibimiz devredeki kan değişikliğinden sonra kanarak devam etti. Bizimle final niteliğinde bir karşılaşma oynamayı hak etti. Deplasmanda oynayacağımızı kazanmamız halinde ligi bitirecek olacaktık. Çalışmalarımızı bu yönde sürdürürken ligler tatil edildi. İnşallah normal hayata döndüğümüzde kalan haftaları bize yakışır şekilde mücadelemizi ve bu ligi hak ettiğimiz yerde ,inandığımız yerde şampiyon olarak bitirmek istiyoruz.

 

Etiketler: adaspor çanakkale futbol lapseki

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler