istanbul escort

Lapseki Belediyesi’nde toplu sözleşme (27.07.2020)

27 Temmuz 2020 16:03
Lapseki Belediyesi’nde toplu sözleşme (27.07.2020)

Hizmet-İş Sendikası Çanakkale İl Başkanlığı ile Lapseki Belediyesi arasında bir süredir yürütülen Toplu İş Sözleşme görüşmeleri anlaşma ile sonuçlanarak imza altına alındı.

Lapseki Belediyesi Başkanlık makamında gerçekleştirilen imza töreninde Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz yaptığı açıklamada; “Lapseki ilçemizin güzelleşmesi için canla başla çalışan işçi arkadaşlarımıza yapılan bu zamlar helal olsun. Arkadaşlarımız Lapseki ilçemize alın terlerini dökerek güzelleştiriyorlar. Burada yaşayan ilçe halkımız ve dünyanın dört bir tarafından gelen misafirlerimize hizmet ederek onları memnun ediyoruz. Vatandaşımızın refahı ve huzuru için ihtiyaç duyulan hizmetleri sunmak için gece gündüz hep beraber çalışıyoruz. Görevde olduğumuz sürece çalışan kardeşlerimizin alın terleri kurumadan emeklerinin karşılığını ödedik. İmzaladığımız Toplu İş Sözleşmesi hepinize hayırlı olsun” dedi.

İşçilere  %20 zam

Hak –İş Konfederasyonu ve Hizmet –İş Sendikası İl Başkanı Vedat Yılmaz ise; “İmzaladığımız bu toplu iş sözleşmesi sözleşmenin yürürlüğe girmesi ile üyelerimizin ücretlerine  %20 zam gelmiştir. İşçinin alın teri kuramadan emeğin karşılığını ödeyen, Sendikamız olarak isteklerimizi geri çevirmeden, alın teri üzerinden pazarlık yapmadan toplu iş sözleşmesini imzalayan Lapseki Belediye Başkanımız Sayın Eyüp Yılmaz’a Sendikamız, şahsım ve Sendikamız üyesi işçiler adına teşekkür ederim. İmzalanan toplu iş sözleşmesi Sendikamız üyesi işçilerimize hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Havva Portakal

Etiketler: çanakkale

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler