istanbul escort

Kurban satış ve kesim alanı hazır (28.07.2020)

28 Temmuz 2020 15:08
Kurban satış ve kesim alanı hazır (28.07.2020)

Çanakkaleli vatandaşların daha sağlıklı ve hijyenik bir ortamda kurban kesim işlemlerini yapabilmesi amacı ile Çanakkale Belediyesi tarafından Kurban Satış ve Kesim Alanındaki hazırlık çalışmaları tamamlandı.

Çanakkale Belediyesi tarafından altyapısı hazırlanmış olan eski beton santrali mevkiindeki Kurban Satış ve Kesim Alanında peron ve yol çizgileri çekildi. Ayrıca, alanın temiz ve hijyenik olması açısından da ilaçlama işlemleri tamamlandı. Çanakkale Belediyesi, Kurban Satış ve Kesim alanında salgın hastalık riski nedeni ile kentlilerimizin sağlığını korumak ve daha sağlıklı bir ortamda kurban kesimlerini gerçekleştirebilmelerine olanak sağlamak amacı ile alanda gerekli tüm önlemler alınırken, kesim alanı yüksek düzey ekolojik dezenfektanlar ile dezenfekte edildi.

Öte yandan Ülkemizde de etkili olan Koronavirüs (Covid-19) salgın hastalık kapsamında alınan önlemler gereği; Kurban Satış ve Kesim Alanında gerçekleştirilecek kesim işlemleri için Belediyemizin 444 17 17 numaralı Çağrı Merkezi veya İletişim Masalarından randevu alınması gerekiyor. Randevusu bulunmayan vatandaşlar Kurban Satış ve Kesim Alanında kesim yapamayacak. Kesim işlemleri 08.00-17.00 saatleri arasında gerçekleşecek olup, sağlık tedbirleri gereği alana, her 15 dakikada bir 10 randevulu kişi alınacak. Kurban kesim işlemini gerçekleştirecek kurban sahibi vatandaşlara yalnızca 1 kişi refakat edebilecek. Kurban Satış ve Kesim Alanında en az 1,5 metre (3-4 adım) olacak şekilde sosyal mesafe korunacak. Alana, maskesiz olarak girilemeyecek. Ayrıca, yine alanda el ile temas (tokalaşma) yapılmayacak. Kurban Satış ve Kesim Alanına 65 yaş ve üzeri vatandaşlar 10.00-20.00 saatleri arasında giriş yapabilecek. Alanda, 8 metrekareye bir kişi (müşteri ve satıcı beraber) olacak şekilde düzenleme yapılacak.

Haber Merkezi

Etiketler: çanakkale

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler