istanbul escort

Kısa Sürede Uzun Yol Katetti (13.05.2020)

Son Güncelleme : 13 Mayıs 2020 10:05
Kısa Sürede Uzun Yol Katetti (13.05.2020)

Gelibolu ilçesinden Okçuluk sporunda başarılı sporcular çıkmaya devam ediyor.

Türkiye’nin başarılı okçuları Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinden çıkmaya devam ediyor. Bunlardan bir tanesi de 2007 doğumlu Noyan Çiftçi olarak göze çarpıyor.

2007 yılı Ağustos ayında doğan Noyan Çiftçi on bir yıl önce babasının işi gereğinde Gelibolu’ya geliyor. Babasının emekli olmasının ardında Gelibolu ilçesine yerleşen genç sporcu okçuluk sporuna baba ve annesinin destekleri ile başlıyor.

Gelibolu’da okçuluk sporunun gelişmiş ve başarılı olduğunu bilen Anne ve Babası okçuluk sporunun oğulları için fırsat olduğunu düşündükleri için oğullarını bu spora yönlendiriyorlar. Genç sporcu okçuluk sporu hakkında fazla bilgisi olmadığı için başlarda bu spora sıcak bakmıyor ve başlamak istemiyor.

2019 yılında antrenör Aytaç Akdağ’ın sayesinde okçuluk sporuna başlayan Noyan Çiftçi bu sporu başladıktan sonra çok sevdiğini ifade ediyor. Gelibolu Kapalı spor salonunun okçuluk kısmında haftanın her günü çalışmalarını büyük hırsla sürdürdüğünü ifade eden genç sporcu başarılara imza atmak istediğini ifade ediyor.

Okçuluk sporuna başlamasının ardından kısa bir zaman geçmesine rağmen Gelibolu il derecelerine imza atan sporcu, Aynı zamanda katıldığı Türkiye şampiyonasında Türkiye ikincisi olarak başarılarına bir yenisini ekliyor.

Gelibolu’nun yetiştirdiği önemli sporculardan biri olmak istediğini ifade den Noyan Çiftçi kendisine büyük katkıları olduğunu belirttiği antrenörleri Emre Özdemir, Dilek Özdemir ve Aytaç Akdağ’a teşekkür ederken, antrenörlerinin katkıları ile Türkiye şampiyonluklarına imza atağını söyledi.

 

 

Etiketler: okçuluk gelibolu çanakkale noyan

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler