KENTTE ALTYAPI ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

08 Haziran 2018 18:06
KENTTE ALTYAPI ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Çanakkale Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğünün projesi doğrultusunda kentin çeşitli cadde ve sokaklarında kanalizasyon, yağmursuyu ve içmesuyu yapım işi gerçekleştirilecek.

Belirli bir program dahilinde ilerleyecek olan faaliyetler kapsamında ilk etap olarak Barbaros Mahallesi Ali Haydar Ünsal Sokak’ta çalışmalar başladı. Burada gerçekleştirilecek olan kanalizasyon ve yağmursuyu hattı çalışmalarının hemen ardından Halil Dilmaç Sokak ve Cenk Sokak’ta kanalizasyon ve yağmursuyu hattı döşeme çalışmaları gerçekleştirilecek. Bu bölgedeki faaliyetlerin Ramazan bayramı öncesinde tamamlanması hedefleniyor.

Altyapı çalışmaları kapsamında Ramazan Bayramı sonrasında ise Cevatpaşa Mahallesi’nde Yusuf Hoca Sokak, Arıburnu Sokak, 1. Çanakçılar Sokak, 2. Çanakçılar Sokak ve 3. Çanakçılar Sokak’ta kanalizasyon ve yağmursuyu hattı çalışmalarına başlanacak. Ayrıca Barbaros Mahallesi 75. Yıl Sokak’ta yürütülecek çalışmaların da bayramdan sonra başlaması hedefleniyor.

Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekiplerinin bir sonraki programında ise; Barbaros Mahallesi Şakir Fenercigil Sokak, Gelincik Sokak, Akasya Sokak, Hızır Reis Sokak, Mehmet Emin Yurdakul Sokak, Behçet Kemal Çağlar Sokak, Yeşilırmak Sokak, Beyşehir Sokak, Nergis Sokak, Şehit Sadettin Çoban Sokak ile Esenler Mahallesi Alper Sokak, Şehit Aziz Sokak, Truva Sokak ve Atilla İlhan Caddesi’nde gerçekleştirilecek  olan kanalizasyon, yağmursuyu ve içme suyu hattı yapım işleri yer alıyor.

DOĞANCAN USTABAŞ

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler