istanbul escort

Kendimi Geliştirip En İyi Yere Geleceğim (05.07.2020)

Son Güncelleme : 05 Temmuz 2020 11:07
Kendimi Geliştirip En İyi Yere Geleceğim (05.07.2020)

Çan Taekwondo Spor Kulübü sporcusu Ayşe Sıla Dırama hedeflerini anlattı.

Çan Taekwondo Spor Kulübünün yetenekli sporcusu Ayşe Sıla Dırama sağlıklı bir yaşam için gerekli olan disiplini taekwondo sayesinde biz mecburen yerine getirmiş olduklarını ifade ederken, kendisine ilk hedef olarak Türkiye şampiyonluğunu koyduğunu ifade etti.   

 

Başarılı sporcunun antrenörlüğünü Milli takım antrenörlerinden Hasan Altunışık yapmakta

 

SİZİ TANIYABİLİRMİYİZ ?

AYŞE SILA DRAMA: Merhaba adım Ayşe Sıla Dırama 15 yaşındayım Çan Anadolu Lisesi 10. Sınıf öğrencisiyim. Taekwondo sporuna 2016 yılında başladım.

 

SİZİ SPORA YÖNLENDİREN SEBEPLER VE KİŞİLER VARMI?

AYŞE SILA DIRAMA: Kendimi güçlendirip insanlara ne kadar güçlü olabileceğimi göstermek için özelikle Taekwondo sporuna başvurdum.

 

İLK MÜSABAKANIZDA NE HİSSETTİNİZ ?

AYŞE SILA DIRAMA: Çok heyecanlıydım aynı zamanda da mutluydum. Kalabalık bir seyirci karşısında olmak beni çok tedirgin ettiğinden dolayı hocalarımla ve diğer abi ve ablalarımla yaptığım idmanları düşünüp rahatladım.

 

ÇALIŞMA ORTAMLARINIZ UYGUN MU ?

AYŞE SILA DIRAMA: Genel olarak kulübe geldiğim ilk zamanlarda çalışma ortamımız bizi zorluyordu. Ancak özellikle Hasan hocamızın gayretleriyle daha da iyi noktalara geldi. Umarım böyle milli sporcular çıkarmış olan kulübümüz daha çok desteklenerek hak ettiği en güzel ortamlara ulaşacaktır.

 

OKUL VE SPOR’UN BİR ARADA YÜRÜMESİ HAKKINDA DÜŞÜNCELERİNİZ

AYŞE SILA DIRAMA: Spor bana okul hayatımda çok katkıda bulundu. Ben normalde stresli bir insanım. Sınav zamanlarımda stresimi azalmakta bana çok yardımcı oldu. Sınav zamanları idmanların yoğunluğunu azaltığımız için sınavlarım etkilemiyor.

 

ÖRNEK ALDIĞINIZ SPORCU VEYA SPORCULAR VARMI

AYŞE SILA DIRAMA: Kulübümüzün başarılı milli sporcuları Zeynep Taşkın, İrem Dinç ve Melek Gündoğdu örnek aldığım sporculardır. Onlarla aynı kulüpte olmak bana hem gurur veriyor hem de beni motive ediyor. Bu benim için büyük bir şans olarak görüyorum.

 

TAEKWONDO SPORUNA  İLK BAŞLADIĞINIZDA NE GİBİ ZORLUKLARLA KARŞILAŞTINIZ ?

AYŞE SILA DIRAMA: İlk başta tekniklerde zorlanmıştım ve spora alışkın olmadığım için kaslarım zorlanmıştı kısa sürede alışmıştım. Benim asıl endişelendiğim diğerleri tarafından dışlanmaktı fakat nereye gidersem gideyim kardeş gibi karşılandım.

 

TAEKWONDO SPORU  NASIL BİR DİSİPLİN GEREKTİRİYOR?

AYŞE SILA DRAMA: Düzenli çalışmalarınızı yapmanız gerekiyor. Ara verildiğinde formdan düşüyorsunuz. Ayrıca bu sporda kiloda önemli sağlıklı beslenmeye dikkat etmemiz gerekiyor. Aslında sağlıklı bir yaşam için gerekli olan disiplini taekwondo sayesinde biz mecburen yerine getirmiş oluyoruz. 

 

ANTRENMANLARINIZDAN BAHSEDERMİSİNİZ?

Yorucu bir tempomuz var. Yaz geldiğinde sabahları koşu akşam ise antrenman yapıyoruz. Okul zamanı sadece akşamları antrenman yapıyoruz. Antrenmenlarımız tabiî ki yorucu oluyor ancak aynı zamanda eğlenceli geçiyor. Belki de en güzel yönü gün geçtikçe geliştiğimizi görüyoruz bu çok güzel bir duygu.

 

MÜSABAKAYA ÇIKARKEN NASIL KONSANTRE OLUYORSUNUZ ?

AYŞE SILA DIRAMA: Maçı kazanabileceğimi düşünüp kendimi idmanda olduğumu hayal edip kendimi rahatlatıp antrenmanlarımın karşılığını alabileceğimi düşünerek konsantre oluyorum

 

MÜSABAKA SIRASINDA NELER HİSSEDİYORSUNUZ?

AYŞE SILA DIRAMA: Maç anında rakibimin hangi hamleleri çıkaracağını düşünüp kendimi hazırlıyorum. Bunu yaptığımda hazırlıklı hissedip heyecan yapmıyorum.

 

TAEKWONDO  SPORCUSU OLMANIN ZORLUKLARI NELERDİR?

AYŞE SILA DIRAMA: Düzenli çalışma ve sabır gerektiriyor. Tabi bu zorluk aynı zamanda bize hayatta avantaj sağlıyor. Taekwondo uzun soluklu bir spor bir anda başarıya ulaşamıyoruz. Uzun çalışmalar sonrası belli bir seviyeye gelebiliyoruz ama bireysel bir spor olduğundan sadece kendimizi geliştirmeye yönelmeliyiz.

 

YAPTIĞINIZ SPOR’A AİLENİZİN BAKIŞ AÇISI NEDİR ?

AYŞE SILA DIRAMA: Ailem fiziken ve ruhen beni geliştirdiği için yaptığım spora oldukça iyi bir yaklaşım gösteriyorlar ve beni her konuda destekliyorlar.

 

BU SPORDA HEDEFLERİNİZ NELER?

AYŞE SILA DIRAMA: Şuan ki hedefim Türkiye Şampiyonu olmak. Tabi ki daha büyük hedeflerim var ancak şuan tek düşündüğüm kendimi geliştirip olabileceğim en iyi yere ulaşmak.

 

KATILDIĞINIZ ŞAMPİYONALARDAN VE BAŞARILARINIZ NELERDİR ?

AYŞE SILA DIRAMA: Çanakkale İl şampiyonluklarım bulunuyor.

Etiketler: taekwondo çanakkale türkiye derece madalya

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler