KAZDAĞLARI ÜZERİNDEN ALGI OPERASYONU MU?

21 Temmuz 2019 14:46
KAZDAĞLARI ÜZERİNDEN ALGI OPERASYONU MU?

Son günlerde Çanakkale gündemini oluşturan Kazdağları meclis araştırmasıyla ilgili skandal bir durum ortaya çıktı. CHP’lilerin ‘Sadece biz sahip çıktık’ dediği önergeye kendilerinin bile sahip çıkmadığı, önergenin oylaması esnasında TBMM Genel Kurul Salonunda sadece 6 CHP’li vekilin bulunduğu öne sürüldü. AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın paylaştığı görüntüde, Özgür Ceylan’ın boş sıralara konuştuğu görüldü.

CHP’li Özgür Ceylan’ın ‘AK Parti ve MHP oylarıyla reddedildi’ dediği Meclis araştırması oylamasıyla ilgili AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı. Turan, Kazdağları konuşulduğu esnada Genel Kurulda CHP’den sadece 6 vekilin olduğunu söyledi. Sosyal medyada, CHP’nin çevre konusunda algı operasyonu yaptığı iddiası ortaya atıldı. Vatandaşlar CHP’li vekillerin tutumuna tepki gösterdi.

 

133 CHP’li vekil gizli katil mi?
Bülent Turan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Yok efendim, AK Parti ve MHP oylarıyla Kaz Dağları katledilmiş. Söz konusu önergenin reddi usulü bir işlemdir. Görüldüğü gibi
önerge sahibi CHP milletvekili konuşurken ve oylama yapılırken Meclis’te sadece 6 CHP mv var. O halde diğer 133 CHP mv de gizli katil mi! Bu ne samimiyetsizlik. Bölge Çevre/Şehircilik/Orman Md’lerince sürekli denetlenmektedir. ÇED Raporuna aykırı bir adım varsa önce biz müşteki oluruz. Çanakkale Cumhuriyetimizin önsözüdür, ihmal edemeyiz; ama madenlerimizin uluslararası standartlara uygun çıkarılması da ayrı bir kamu görevidir” dedi.

 

Çanakkale’ye 2019’da 2 milyon fidan dikildi
Çanakkale’nin bir tarım kenti olduğunu anımsatan Turan, “7 büyük ovamız tarım SİT alanı ilan edildi. Söz konusu kesim yapılan yer 2016’da sınırları çizilmiş bir alan olup sınırın büyütülmesi söz konusu değildir. Kesimi yapan da Orman Md’dür. Sadece 2019’da 2 milyon fidan dikildi şehrimize. CHP’li Mrk Belediyesinin Boğaza akıttığı lağıma bir tek kelime söylemeyenlerden alacak çevrecilik dersimiz yok. Bu işler lafla olsa; ormanların kralı aslan değil, papağan olurdu. Laf değil icraat. Çanakkale’miz tarihi, doğası, tarımı, turizmi ve sanayisiyle beraber gelişecek” dedi.

Turan’ın paylaşımı, sosyal medyada da büyük yankı uyandırdı. Vatandaşlar, ‘Skandal’ olarak değerlendirdikleri konuyla ilgili bir çok görüş paylaştı. Bazıları vekillerin nerede olduğunu sorgularken bazı vatandaşlar da ‘Vatandaşı sokağa çağıranlar, toplantı salonuna bile gitmiyor’ eleştirisinde bulundu. GÜRKAN DÜZENLİ

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler