kizilay escort

KAYA ÜZEN, KAPIKULE GÜMRÜK KAPISINDA İNCELEMELERDE BULUNDU

20 Kasım 2018 15:28
KAYA ÜZEN, KAPIKULE GÜMRÜK KAPISINDA İNCELEMELERDE BULUNDU

UMAT Gümrük ve Turizm İşl.A.Ş. Başkanı ve Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen, Bakan Ruhsar Pekcan, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve Oda-Borsa Başkanları ile Kapıkule Gümrük Kapısı ve TIR Parkı’nda incelemelerde bulundu.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan basına yaptığı açıklamada, "Gümrük kapılarında modernleşmeye gidiyoruz, dijitalleşmeye gidiyoruz, tek durak sistemine gidiyoruz. Diğer bakanlıklarla da müşterek, tek durak sistemi ve tek pencere sistemindeki evrak sayısının azaltılmasıyla ilgili." dedi.
Kapıkule’de cumartesi, pazar günü meydana gelen ve pazartesiye sarkan tır kuyruklarının azalması için çalışma yaptıklarını ifade eden Pekcan, kuyrukların İstanbul çıkışlı ihracat işlemlerinin çarşamba ve cumartesi yapılmasından kaynaklandığını vurguladı.
Bu konuda çalışmaların sürdüğünü aktaran Pekcan, "Tır parkının kapasitesinin arttırılmasını konuştuk. Akaryakıt pompa istasyonunun sayılarının arttırılmasını konuştuk onu artırabiliriz. Yarın Bulgaristan’a ziyaretimiz olacak. Oradaki 8 peronun 10’a çıkartılması ve daha verimli çalışılabilmesi için neler yapılması gerektiğini konuştuk. Burada yenilikler yapıyoruz, Türkiye Avrupa'nın en modern gümrük kapılarına sahip, bunu her aşamada kendileri de söylüyor. Gümrük kapılarında modernleşmeye gidiyoruz, dijitalleşmeye gidiyoruz, tek durak sistemine gidiyoruz." diye konuştu.
TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile Bakan Ruhsar Pekcan, daha sonra tır parkı, gümrüksüz satış mağazaları ve x-ray birimini gezerek, Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Yaşar Yaman Ocak'tan bilgi aldı. Sınır kapısındaki görüşmelerinin ardından Bakan Pekcan, TOBB Başkanı ve beraberindeki heyet, Edirne Kadın Girişimciler pazarını ziyaret ederek tek-tek kadın üreticilerle sohbet etti.

CANER KÜPELİ

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler