Karina İlhan Umut Veriyor 17.01.2020

Son Güncelleme : 17 Ocak 2020 09:01
Karina İlhan Umut Veriyor 17.01.2020

Biga Karate Gençlik Spor Kulübünün Ukrayna Asıllı Türk sporcusu kısa zamanda büyük yol aldı.

Çanakkale Karatesi bir yıldızı daha Türk karatesine armağan etmeye hazırlanıyor. Biga Karate Gençlik Spor Kulübünün Ukrayna asıllı Türk sporcusu Karina İlhan 2019 yılı Haziran ayında Milli takım antrenörlerinden Süleyman Orhan ile çalışmaya başladı.

Turuncu Kemer seviyesinde olan Karina İlhan yeni olmasına rağmen algı ve odaklamasının çok iyi olan sporcu siyah kemer seviyesindeki rakiplerini zorlama noktasına gelmiş ve karşılaştığı rakiplerini yenen ve bronz madalya kazanan Karina şu ana kadar katıldığı yedi turnuvada da madalya almayı başardı.

Çanakkale il şampiyonasında bronz madalya ve gümüş madalya alan sporcu, Trakya liginde bronz, Sakarya liginde de finale kalmayı başardı.

Çanakkale Karate İl Temsilcisi aynı zamanda Milli takım antrenörlerinde olan genç sporcunun antrenörü Süleyman Orhan başarılı sporcu için şunları söyledi. “Sporcumuz bu yıl hazırlık karşılaşmaları dahil, bir çok müsabakaya katılacak olup, Nisan ayına kadar aktif çalışıp Türkiye Karate şampiyonasına girecek. Antrenör olarak bugüne kadar gördüğüm en iyi yeteneğe sahip sporcu özelliği taşıyan Karina gelecek yıllarda eminim ki Avrupa ve Dünya şampiyonalarında dereceler elde edecektir. Çok umutlu olduğum Karina destek gördüğü takdirde Çanakkale’nin Milli gururu olacaktır.” Dedi.

 

Etiketler: karate balkan çanakkale madalya türkiye şampiyona karina

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler