istanbul escort

KARATEYE AKKAYA KARDEŞLER DAMGASI 08.11.2019

Son Güncelleme : 08 Kasım 2019 09:11
KARATEYE AKKAYA KARDEŞLER DAMGASI 08.11.2019

Akkaya kardeşler Çanakkale ve Türk Karatesine damga vuruyor.

Çanakkale Geçilmez Karate ve Gençlik spor kulübünün üç kardeş sporcusu Zeynep Akkaya, Alişan Akkaya ve Beyza Akkaya elde ettikleri başarılarla adlarını tüm Türkiye’de duyurmaya devam ediyorlar. Antrenörlüklerini Berhat Elbasan ve Melih Erbasan’ın yaptığı kardeşlerden Zeynep Akkaya 2004 doğumlu Akkaya 2018 senesinde Uluslararası Turkish Open Üçüncüsü, WSF Avrupa Şampiyonu olurken, 2019 yılında Okullararası Bölge Şampiyonu, Trakya Ligi Şampiyonu, WSF Avrupa Üçüncüsü, WSF Dünya İkincisi ve WSF Dünya şampiyonu oldu.

Akkaya Kardeşlerini bir diğer olan Alişan Akkaya ise 2006 doğumlu Milli sporcu olarak spor hayatını sürdürüyor.  Alişan Akkaya 2018 yılında WSF Avrupa Şampiyonu, WSF Avrupa İkincisi, Uluslararası Turkish Open Şampiyonu, 2019 yılında Türkiye Üçüncülüğü, Karadeniz ve Hazar Denizi Ülkeleri Karate şampiyonu, WSF Dünya ikinciliği, Avrupa ikinciliği, Uluslararası Çanakkale Open Karate Şampiyonluğu, Trakya Ligi Şampiyonluğu, Karate34 İstanbul Süper Lig şampiyonluğu, Sakarya Lig şampiyonluğu bulunuyor.

Akkaya kardeşlerin en küçüğü olan Beyza Akkaya ise 2008 doğumlu ve Milli sporcu olarak spor hayatına devam ediyor. Beyza Akkaya 2018 yılında WSF Avrupa Şampiyonu, Uluslararası Turkish Open Şampiyonu, 2019 yılında Türkiye İkinciliği, Balkan İkinciliği, WSF Dünya İkinciliği, WSF Avrupa Şampiyonu, Uluslararası Çanakkale Open Karate Şampiyonu, Uluslararası Dekaido Karate Şampiyonu, Trakya Lig şampiyonu, Karate34 İstanbul Süper Lig Şampiyonu, Sakarya Lig Şampiyonu

Yaşları küçük olmasına rağmen spor hayatları başarılarla dolu olan Akkaya kardeşlerin antrenörü Melih Erbasan üç başarılı sporcu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi. “Çok başarılı üç kardeş sporcumuz dört yıldır katıldıkları küçük, büyük tüm şampiyonalarda derece yaptılar. Üçüde çok disiplinli ve azimli olan sporcularımızın ailelerininde bu başarıda payları büyük. Her müsabakalarına kendi imkanlarıyla gönderdiler ve başarıda büyük pay sahibi oldular. Üç kardeşlerden en büyüğü olan Zeynep Akkaya önümüzdeki hafta Diyarbakır’da yapılacak olan Türkiye Ümit, Genç ve 21 yaş altı Karate şampiyonasına katılacak oradan da madalya ile döneceğine inancımız tam” dedi.

 

Etiketler: karate çanakkale çan akkaya şampiyon

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler