istanbul escort

aksaray haber

KARATE’DE UĞURAL KARDEŞLER FIRTINASI (22.11.2019)

Son Güncelleme : 22 Kasım 2019 09:11
KARATE’DE UĞURAL KARDEŞLER FIRTINASI (22.11.2019)

Çanakkale Karatesinde Yıldıray ve Bedirhan Uğural kardeşler başarıdan başarıya koşuyor.

Çanakkale Karatesi her geçen gün yeni isimleri Türkiye Karatesine armağan etmeye devam ediyor. Çanakkale Karate il Temsilcisi Süleyman Orhan’ın gelişi ile birlikte atlım içine geçen Çanakkale Karatesinin başarılarına her gün yeni isimler ekleniyor.  Uluslararası turnuvalar ve şampiyonalarda Çanakkale’li sporcuların göstermiş oldukları performanslar ve aldıkları madalyalar kentte Karate spor’una olan ilgiyi her geçen gün arttırıyor.

Ailelerin Karate spor’una verdikleri destek ve çocuklarını bu spora yönlendirmeleri ile birlikte kardeş sporcuların başarıları kent dışına hatta ülke dışına sıçramaya başlamış durumda. Bunlara örnek bir ailede Uğural ailesi olarak göze çarpıyor. Baba Tuncay Uğural ve Anne Neslihan Uğural’ın büyük destek verdiği üzerlerine titrediği iki kardeşten Yıldıray Uğural 2008 doğumlu olup 2015 Mart ayında Karate’ye başladı. 2016 yılında Polanya’da düzenlenen Wold Shotokan Ulurlararası Karate Şampiyonasında Dünya  Şampiyonu olurken, Yine aynı yıl Rize’de düzenlenen Hazar Ülkerleri Karate Şampiyonasında Hazar Ülkeleri Karate Şampiyonu oldu. 2017 yılında Gürcistan’da düzenlenen Wold Shotokan Uluslararası Karate Şampiyonasında bir Dünya Şampiyonluğuna daha imza atan Yıldıray Uğural aynı yıl 23 Nisan Dünya Çocuklar Karate şampiyonasında tüm rakiplerini geride bırakarak bir şampiyonluğa daha imza attı. 2018 yılında Türkiye üçüncüsü olan Yıldıray Uğural aynı yıl Bulgaristan’da düzenlenen Europan Shotokan Uluslararası Karate Şampiyonasında Altın Madalya kazandı. 2018 yılında düzenlenen Türkiye Açık Karate Turnuvasında Altın madalya alan Uğural 2019 yılında da başarılarına başarı kattı. Marmara Cup Karate Turnuvasında altın madalya, Uluslararası Boğaziçi Karate Turnuvasında altın madalya, Uluslararası Türkiye Karate Turnuvasında Altın madalya, Turkish Open Karate Turnuvasında altın madalya, Romanya’da düzenlenen 10.World Shotokan Karate turnuvasında altın madalya, Çanakkale Open Karate Turnuvasında Altın Madalya, Makedonya’da düzenlenen 11. Europen Uluslararası Shotokan Karate şampiyonasında üçüncülük kazandı.

Ailenin 2010 doğulu olan bireyi Bedirhan Uğural ise 2017 yılında karate sporuna başlarken Çanakkale İllerarası Karate Turnuvasında altın madalya, Tekirdağ Trakya liginde altın madalya, Lüleburgaz Trakya liginde altın madalya, Denizli Haldun Alagöz Karate Turnuvasında bronz madalya,Çanakkale Open Karate Turnuvasında altın madalya, Çanakkale Open Karate turnuvasında bronz madalya kazandı.

 

 

Etiketler: karate uğural çanakkale şampiyon madalya

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler