istanbul escort

KANADA’DA ÇANAKKALE ANITI’NIN TEMELİ ATILDI

25 Ekim 2018 17:41
KANADA’DA ÇANAKKALE ANITI’NIN TEMELİ ATILDI

Kanada’nın Newfoundland ve Labrador Eyaletinin başkenti St.John’s da Çanakkale Muharebeleri anısına dikilecek olan Çanakkale Anıtı’nın sembolik temel atma törenine, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun ve Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir katıldı.

Düzenlenen törene, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun, Türkiye Ottowa Büyükelçisi  Selçuk Ünal, Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir ile Eyalet Valisi  Judy May Foote, Eyalet Meclis Başkanı  Perry Trımper, Eyalet Turizm, Kültür, Endüstri ve İnovasyon Bakanı  Christopher Mıtchelmore ve dedesi Çanakkale Muharebeleri’nde görev yapmış olan St. John’s Belediye Başkanı  Danny Breen katıldı.

Törende Tarihi Alan Başkanı  Kaşdemir; “Çok uzak diyarlarda, Tarihi Alan’da, 103 sene önce bir savaş esnasında karşı karşıya gelmiş atalarımızın yüksek hatıralarını bir anıtla onurlandırmak üzere burada toplanmış bulunmaktayız. Bu anlamlı törende, şehitlik mertebesine olan inançla, vatanı uğruna canını hiçe sayan Türk milletini temsil etmekten büyük onur duyuyorum.” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından anıtın dikileceği alana yerleştirilen tabelanın açılışı yapılarak, iki milletin ilişkilerini temsilen Türk ve Kanada heyeti tarafından birlikte Dostluk Ağacı dikildi. HABER MERKEZİ

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler