Kadına Şiddete Hayır!

19 Şubat 2018 08:19
Kadına Şiddete Hayır!

Bir süredir hastası tarafından tacize maruz kalan Çan Karşıyaka Aile Sağlığı Merkezi Aile Hekimi Doktor Gülen Kalender Çağlayan´a yapılan çirkin saldırıyı kınamak amacıyla, Karşıyaka Aile Sağlığı Merkezi önünde basın açıklaması gerçekleştirildi. Bayan doktora birçok kadın da destek verdi. Doktor. Çağlayan; “4 yıldır yaşıyorum bu şiddet olayını. Adalete de sığındık. Tabi ki yerine göre ceza da aldı ama demek ki şuan aldığı cezalardan akıllanmamış.”dedi.

Bir süredir hastası tarafından tacize maruz kalan Çan Karşıyaka Aile Sağlığı Merkezi Aile Hekimi Doktor Gülen Kalender Çağlayan´a yapılan çirkin saldırıyı kınamak amacıyla, Karşıyaka Aile Sağlığı Merkezi önünde basın açıklaması gerçekleştirildi. Bayan doktora bir çok kadın da destek verdi. Doktor. Çağlayan;  “4 yıldır yaşıyorum bu şiddet olayını. Adalete de sığındık. Tabi ki yerine göre ceza da aldı ama demek ki şuan aldığı cezalardan akıllanmamış.”dedi.

 

 

“Şiddet olayını 4 yıldır yaşıyorum”

Bir süredir hastası tarafından tacize maruz kalan Karşıyaka Aile Sağlığı Merkezi Aile Hekimi Dr. Gülen Kalender Çağlayan’a çok sayıda bayan destek verdi. Burada yaptığı açıklamada konuşan Doktor Çağlayan şunları kaydetti;  “Buraya herkesin gelmesini istedim. Çünkü bunu duyurmamız lazım. Kadınlar yalnız değil. Ben 4 yıldır yaşıyorum bu şiddet olayını. Adalete de sığındık. Tabi ki yerine göre ceza da aldı ama demek ki şuan aldığı cezalardan akıllanmamış, yerini bulmamış ki devam ediyor bu şiddet. Bizim de toplum olarak birbirimize sahip çıkmamız lazım. Öncelikle benden örnek alarak bütün bayanların bu şekilde tacize maruz kalmış kişilerin sahiplenilmesi ve yalnız olmadığının gösterilmesi için böyle bir organizasyon, böyle bir toplanma olmasını bende istedim. İyi de oldu. İnşallah bundan sonra cezalar amacına ulaşır. Teşekkür ediyorum.”

 

“Gülen hanım asla yalnız değildir”

İlçemizde Dr. Gülen Çağlayan hanımefendiye yapılan bu saldırıyı asla kabul etmiyoruz. Ve suçlunun derhal cezalandırılmasını istiyoruz. Bu yapılan saldırıyı da kınıyoruz diyen Ak Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Birsen Dirlik ise şu cümlelerle devam etti; “ Dünyanın birçok yerinde kadınlar hor görülmekte, taciz edilmekte ve şiddete maruz kalmaktadır. Kadınlar Yüce Allah´ın topluma emanetleridir. Kadınlarımıza yönelik her türlü baskı, taciz, aşağılanmak, hor görülmek ve şiddet hiçbir türlü affedilemez. Ülkemizde sıkça yaşanan bu tür olaylar kaygı yaratacak kadar artmaktadır. Çevremizde yaşayan bu tarz olaylara duyarsız kalmayıp yetkililere bildirirsek belki de bir hayatın kararmasını önleyebiliriz. İlçemizde mahallemizin, sokağımızın huzurunu bozan bu tür kişileri asla normal göremeyiz. Bu gibi kişiler var oldukça bu davranışlar yarın bizlere de yapılabilir. Tacize uğramış sesini çıkaramayan tüm kadınlarımız için, hepimiz inanıyoruz ki yüce Türk Adaleti bu ruh hastalarına en kısa zamanda cezasını verecektir. Hepinize bu soğuk havada buraya gelerek desteğinizden dolayı çok teşekkür ediyorum. Gülen hanım asla yalnız değildir.”

 

Doktor Gülen Kalender Çağlayan’a destek vermek amacıyla yapılan basın açıklamasına, CHP Çan İlçe Başkanı Av. Ümran Aydın, MHP İlçe Başkanı Fevzi Karakaya, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Birsen Dirlik ve yönetimi, CHP Çan İlçe Gençlik Kolları Başkanı Tarık Özkan, Oda Başkanları ve çok sayıda bayan katıldı.  HABER MERKEZİ

 

 

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler