“KADIN VARSA DEMOKRASİ VAR”

08 Mayıs 2018 17:15
“KADIN VARSA DEMOKRASİ VAR”

AK Parti Çanakkale Milletvekili Aday Adayı Fatma Aydoğan Bektaş, Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Çanakkale Temsilciliğini ziyaret etti.

Bektaş, 24 Haziran'da yapılacak milletvekilliği genel seçimleri öncesinde başladığı ziyaret turları kapsamında, KADEM Çanakkale İl Temsilcisi Aynur Tuna Yavaş ile temaslarda bulundu.

Kadının meclisteki yerinin ve öneminin her geçen gün arttığını belirten Fatma Aydoğan Bektaş, bu anlamda kadın derneklerinin ve birliklerinin de son yıllarda arttığını söyledi. KADEM'in bunların başında geldiğini vurgulayan Bektaş, "Türkiye'de kadına verilen değer ve hassasiyet özellikle AK Parti hükümetleri dönemlerinde zirve yapmıştır. Kadın vekil sayımız buna bağlı olarak her geçen yıl artmakta kadının meclisteki yeri de daha fazla önem kazanmaktadır. 27. dönemde de benim aday adaylığım ile bu kutlu yola adım atmış bulunmaktayım. Sizlerden de destek beklemekteyim. Kadının bulunduğu mevkiyi, konumu, varlığını arttırmayı hep birlikte başaracağız." dedi.

KADEM Çanakkale Temsilcisi Aynur Tuna Yavaş ise kadınların bulunduğu her ortamın daha yaşanabilir olduğunu anlattı. Bu anlamda Bektaş'ın aday adaylığını çok önemsediklerini kaydeden Yavaş, "Ülkemizin yarısını oluşturan kadınların, yarınlarımızın inşasında, karar mekanizmalarında hak ettikleri şekilde rol almaları siyasi partilerin bu yöndeki kararlı tutumlarına bağlı. “Kadın varsa demokrasi var, biz varsak demokrasi var." diye konuştu.  NECMİYE TARLASÜREN

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler