istanbul escort

İyi Bireyler Yetiştirmek İstiyoruz (26.04.2020)

Son Güncelleme : 26 Nisan 2020 13:04
İyi Bireyler Yetiştirmek İstiyoruz (26.04.2020)

Mücadele Sporları antrenörü Mazlum Orak açıklamalarda bulundu.

Çanakkale’de başarılı ile faaliyetlerini sürdüren Kleomarcus kulübünün milli sporcusu aynı zamanda mücadele antrenörü olan  Mazlum Orak ile Çanakkale’de Mücadele sporlarının yerini konuştuk  Genç Antrenör kısa sürede sporcu sayılarını arttırdıklarını ve Milli takıma bir çok sporcu verdiklerini belirtti.

SİZİ TANIYABİLİRMİYİZ

MAZLUM ORAK:   Merhaba adım Mazlum 24 yaşındayım. Çanakkale 18 mart Üniversitesi  Beden Eğitimi öğretmenliğinden mezunum   Çanakkale’de yaşıyorum erken yaşta spor hayatına başladım  ve aktif olarak 12 senedir mücadele sporlarında  ve bir çok spor branşında aktifim ve antrenörlük yapıyorum .

SPORCULUK HAYATINIZDAN BAHSEDERMİSİNİZ

MAZLUM ORAK: Spor hayatım hep aktif geçti hiç uzaklaşmadım spordan  bir çok spor dallarıyla uğraştım ve Türkiye  şampiyonluklarım,  ulusal ve uluslararası Balkan şampiyonluklarım oldu ve tek bir branşta değil Boks,  Kickboks , Wushu ve Muaythai branşlarında dereceler elde ettim . Milli takımda yer aldım Hırvatistan,  Yunanistan ve  İran  gibi ülkelerle mücadele ettim.  Ülkemi en iyi şekilde temsil etim  başarılarla döndüm ülkeme.

KİMİN TAVSİYESİ İLE BU SPORA BAŞLADINIZ

MAZLUM ORAK:  Babamın sayesinde başladım Tavsiyeden ziyade kilo vermek içindi bu spora başlama nedenim  daha sonra Spor yapmak hoşuma gitmeye başladı  ve hedeflerim oluşmaya başladı hedeflerimin peşinden koşmaya başladım  ve yaptığım antrenmanların meyvesini aldıkça  bu spora  bağlılığımı daha da arttırdı.

KLEOMARCUS SPOR KULÜBÜNÜN KURULUŞ AMACI NEDİR

Spor kulübümüzün  kuruluş amacı  ülkemizi en iyi şekilde  temsil edecek  ahlaklı  saygılı ve  spor kültürünü bağdaştırmayı amaçladığımız vatanımıza milletimize örnek olacak şekilde sporcular yetiştirmek . Sosyalleşmeyi  sadece bir spor olarak değil aile kavramını dostluk arkadaşlık bilincini geliştirmeyi amaçlamak.

KULÜBÜN FAALİYETLERİ HAKKINDA BİLGİ VERİRMİSİNİZ

MAZLUM ORAK: 2018 Yılında kurulmuş spor kulübümüz bu kısa sürede bir çok faaliyet elde etti

İl şampiyonaları, ulusal şampiyonlar ve uluslararası şampiyonlar balkan şampiyonaları gibi birçok faaliyetlere katıldık. Sadece şampiyona olarak değil sosyal olarak ta faaliyetler geliştirdik.

MÜCADELE SPORLARI  İLE BAĞINIZ NEREDEN GELİYOR

MAZLUM ORAK: Mücadele sporlarıyla bağım İstanbul’da 12 sene önce başladığım bir spor salonundan geliyor. Hocamın  bana sporu sevdirmesiyle  gelişen büyüyen ve bağımlılık haline gelen bir yaşantı haline geldi.

KULÜBÜN ŞU ANDA LİSANSLI KAÇ SPORCUSU BULUNUYOR

MAZLUM ORAK: Kulübümüzün şu anda  yüz elli civarında  sporcusu mevcut  bunların  onu milli sporcudur.

AİLELERİN MÜCADELE  SPORLARINA BAKIŞI NASIL

MAZLUM ORAK: Bazı aileler spor kültürüne hakım yaptığımız sporu şiddetle alakalı olmadığını ve kendini savunmak ve öz güvenimizin geliştirdiğini sosyalleşmeyi ve hareketliliği arttıran bir spor olduğunu bilincine sahip ama bazı ailelerimiz var tabi sporu sadece şiddet eğilimi olarak gören  bizim gibi antrenörlerin görevi de bu tip ailelere sporun faydalarını  bir şiddet eğilimi geliştirmediğini ve faaliyetlerimizden bahsederek spor bilincini ailelerimize benimsetmek istiyoruz.

SPORCULARINIZIN BAŞARILARINDAN BAHSEDERMİSİNİZ

MAZLUM ORAK: Bir çok başarılarımız oldu iki sene içinde kırk’a  yakın il şampiyonu,   yirmiye  yakında Türkiye  dereceleri ve şampiyonlukları,   10’a yakın  Uluslararası Open Balkan şampiyonlukları oldu   ve ileride katılacağımız Avrupa ve Dünya şampiyonlarında derecelerimizin olacağına inanıyorum.

BİR KULÜP BAŞKANI VE ANTRENÖRÜ OLARAK SİZİ EN ÇOK ZORLAYAN KONULAR HANGİLERİ

MAZLUM ORAK: Zorlayan bir çok unsur oldu  bunun en büyük nedeni   maddiyat ve malzeme eksiği olmuştu ilk başta  çünkü sporcularımızın daha iyi gelişmesi için bir çok spor malzemesine ihtiyacımız oldu  kulüp başkanı olarak  bunu temin etmek görevim olduğu için  ilk başta çok zorlandım.

YETERİNCE DESTEK BULABİLİYORMUSUNUZ

MAZLUM ORAK: Destek olarak  Gençlik Spor Müdürlüğümüzün salon desteği ve Halk Eğitim Müdürlüğümüzün destekleri oldu  ama yeterince destek alamadık sponsorlar konusunda destek bulamadık  , malzeme olsun şampiyonalara giderken kıyafet ve  taşıt desteğine ihtiyacımız çok oldu .

ÇANAKKALE MÜCADELE SPORLARI  HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZ NELERDİR

MAZLUM ORAK: Çanakkale’de mücadele sporları  gelişmeye başladı .Bir çok spor salonları kuruldu aslında bu çok güzel bir şey  bölgemizde sporcular yetişmesi , il şampiyonu olduğu zaman faaliyet gösterecek sporcuların mevcut olmasını sağlayacak bize ama en çok dert yandığım konu  Bu işi bilmediği halde maddi gelir elde etmek için  yapan  insanlar var  sporculara yanlış seyler öğretip onların duygularıyla oynamak   çok yanlış işini iyi yapan antrenörlerimizde var tabi bölgemiz de bunları görmek beni mutlu ediyor.

TÜRKİYE GENELİNDE MÜCADELE SPORLARI HAKKINDA GÖRÜŞERLİNİZ NELERDİR

MAZLUM ORAK: Ülkemizde bir çok spor branşı  eskisi gibi  değil,  artık  federasyonlar kendileri arasında yarışmaya başladı artık eskisi gibi hak yeme olayları olmuyor sporcu bulmayı amaçlayan  federasyonlar var artık günümüzde rekabetin olması güzel aslında ama bazen bu rekabetin federasyonlar arasında anlaşmazlığa çekildiği zaman  bu durumun sporculara yansıması kötü oluyor. Bazı federasyonlar  dini partileri kullanmaya başladı.  Bunların sporculardan uzak tutulması  spor bilincinin ve en iyi sporcuları ulusal faaliyet göstererek seçip ülkemizi temsil etmek ve bu bilince sahip olması çok önemli.

ÇANAKKALE’ DE MÜCADELE SPORLŞARININ GELİŞMESİ İÇİN NELER YAPILMALI

MAZLUM ORAK: Öncelikle belgesi olmayan kişilerin antrenörlük yapmasını engellenmeli   veya eğer yapıyorsa bir spor geçmişi olması çok önemli . Bir çok faaliyetler düzenlenmeli teşvik  maçlar yapılmalı ne yazık ki bölgemizde  senede 1 defa yapılan teşvik maçlarının sayılarının artırılması lazım  . Faaliyetler düzenlenirken  ödüller konmalı ve İl Temsilcilerinin  buna bütçe ayırması çok önemli, Kamplar kurulmalı spor kulüplerinin ortak bir kamp yapması gibi

 

ÇANAKKALEDE YETERLİ TESİS VARMI

MAZLUM ORAK: Çanakkale’de şuanda tabiki de yeterli bir tesis yok bir çok spor branşa ev sahipliği yapan Çanakkale bölgesi sporcu yetiştirmek için alan bulamıyor .Gençlik Spor Müdürlümüzün bu konuya dikkat ettiğini gördüm  ve inşaatına başlatıldığı spor tesissilerinin olduğu haberini aldım .

SPORCU VE AİLELERE NE GİBİ TAVSİYELERDE BULUNURSUNUZ

MAZLUM ORAK: Ailelere tavsiyem  bunu mücadele sporları olarak değil başka bir branşta olabilir  çocuklarının bir spor branşında aktif olması tavsiyesinde bulunuyorum . Sporun bedenen ruhen  bir çok faydası mevcut özgüvenli sağlıklı  ve spor bilince sahip çocuklar yetiştirmeliyiz.  Çocuklarınızı Sizin yönlendirdiğiniz spor dalları değil de  onun uygun olduğu fiziken ,bedenen  daha faydalı olabilecek  spor branşları seçmelerini ve çocuğunuzunda görüşlerine saygı gösterdiniz bir branşta faaliyet göstermesini  hem  sporu sevmesi konusunda  hem de spor’a devam etmesi yönünden faydalı olacaktır.

KLEOMARCUS SPOR KULÜBÜNÜN UZUN VADEDE HEDEFLERİ NELERDİR

MAZLUM ORAK: Daha çok  milli sporcu çıkarmak  Spor kültürünü  sadece mücadele sporlarıyla değil bir çok branşta  vatandaşlarımıza benimsetmek, sağlıklı mutlu özgüvenli sporcular yetiştirmek ve  ülkemize katkı yapacak  antrenörler  yetiştirmek  taktir edersinizi ki amacımız sadece sporcu yetiştirmek değil iyi birer antrenörlerde yetişmek olduğunu söylemek isterim .

Etiketler: mazlum orak wushu

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler