istanbul escort

İSTİFANIN FATURASINI GENEL MERKEZ KESTİ

21 Kasım 2019 17:22
İSTİFANIN FATURASINI GENEL MERKEZ KESTİ

31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından AK Parti Genel Merkezinde başarısız olan il ve ilçe başkanları için harekete geçilmişti. AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir’in 7. Olağan Kongre’nin kendileri için 'muhasebe' dönemi olduğunu belirtmesinin ardından gözler il ve ilçe başkanlarının istifalarına çevrildi. İstifa eden il başkanları arasında Çanakkale’den Gültekin Yıldız’da bulunuyor.

Önceki gün istifasını veren AK Parti Çanakkale İl Başkanı Gültekin Yıldız’ın da aralarında bulunduğu toplam 7 il başkanı bu süreçte istifa etti. AK Parti Genel Merkezinde alınan ‘Siyasi olarak başarısız olan başkanların istifasını alıp, yeni ekip arkadaşlarıyla göreve devam’ kararları hayata geçirildi. Önümüzdeki günlerde de bazı il ve ilçelerde yeni istifaların geleceği konuşuluyor.

Siyasi kulislerden edinilen bilgilere göre, Gültekin Yıldız’ın istifa isteminin Çanakkale’den değil, AK Parti Ankara Genel Merkezi’nden olduğu belirtildi. 31Mart Yerel Seçimleri ve siyasi çalışmalarında başarısız olduğu öne sürülen Yıldız’ın geçtiğimiz aylarda parti içindeki teşkilat ve yönetim kadrosunda yer alan üyelerle bazı sorunlar yaşaması nedeniyle istifa ettirildiği öğrenildi.

“AK PARTİ VİTRİNİNDE YENİ EKİP ARKADAŞLARI GÖRECEĞİZ”

1 Haziran 2020 yılında başlayacak olan AK Parti İl Kongreleri için çalışmalara başlayan AK Parti yönetimi, işe ilk olarak siyaseten başarısız olan il başkanlarının görevlerinden istifa ettirilmesiyle başladı. Geçtiğimiz günlerde istifaların süreceğini belirten AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, “Bu kongre diğerlerinden farklı. Seçimlerin bize söyledikleri var. Yeni bir tazelenme ihtiyacı var. Önümüzdeki günlerde görev değişiklikleri olacak. Bir kısım istifalar olacak. Bazı arkadaşlarımız bulundukları görevlerden istifa edip, başka görevler alacaklar. Bu büyük ailede kuşkusuz görev değişiklikleri olacak. Yeni ekip ve arkadaşları göreceğiz AK Parti vitrininde” dedi.

Öte yandan Kandemir, gerçekleşecek istifaların da 'yenilenme' süreci kapsamında değerlendirilmesi ve altında başka neden aranmaması gerektiğinin altını çizmişti.

VEKİLLERE NEDEN TEŞEKKÜR ETMEDİ?

Yaptığı istifa açıklamasında AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ve Jülide İskenderoğlu’na teşekkür etmeyen Gültekin Yıldız’ın bu açıklamaları dikkat çekmişti. Kulis bilgilerine göre, AK Parti Genel Merkezi’nin başarısız olarak gördüğü Gültekin Yıldız, bu süreçte vekillerin etkin rol aldığını düşünse de yaşanan gelişmeler bunun tam aksi olduğunu gösterdi. Yıldız’ın başarısızlık faturasını AK Parti Genel Merkezi kesti…

BAKAN PROGRAMINA KATILMADI!

Öte yandan, Gültekin Yıldız istifa açıklamasında; “7. Olağan Kongre’nin partimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, resmi görevim olsun olmasın partimin bir neferi olarak en iyi bildiğim şeyi yapacağımın, yani samimiyetle ve heyecanla Çanakkale’mize hizmet etmeye devam edeceğimin bilinmesini istiyorum” demesinin ardından ertesi gün Biga’ya bir takım açılışlar için gelen Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun programına katılmaması dikkatlerden kaçmadı. Hiçbir programa katılmayan Yıldız’ın bu hareketi AK Parti’ye uygun olmayan bir davranış biçimi olarak yorumlandı.

“OYUMUZ DÜŞTÜYSE TEŞHİSİ DOĞRU KOYACAĞIZ”

AK Parti 133. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısında son seçim sonuçlarında düşüş yaşanan yerlerin teşhisi için çalışmalar başlattıklarını ve çözümü de hayata geçireceklerini ifade eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “2018 ve 2019 seçimlerini sonuçları adeta sandık sandık mahalle mahalle bakarak gereken dersleri çıkarmak şarttır. Oyumuz düştüyse bir yerde hiçbir şey yok gibi hareket edemeyiz. Bu tür yerlerde önce teşhisi doğru koyacağız. Sonra da en ideal çözümü hayata geçireceğiz. Genel merkezimizdeki, tüm birimlerin bu konudaki çalışmalarını titizlikle yürüttüklerine inanıyorum. Yeni teşkilat yapımız 2023-2024 seçimlerinde hayati rol oynayacaktır. En küçük bir eksikliğe mahal vermeden süreci tamamlamalıyız” dedi.

“PARTİMİZDE SADECE GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ OLUR”

AK Parti'de ‘eski’ diye bir kavram olmadığına işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Her AK Parti'li son nefesine kadar bu kutlu davanın mensubudur. Partimizde sadece görev değişikliği olur. teşkilatlarımızda, belediyelerimizde, meclisimizde sorumluluk üstlenmiş tüm arkadaşlarımızla, farklı konumlarda birlikte çalışmayı sürdürüyoruz. Görevine devam edecek ve değişecek teşkilatlarımızla ilgili çalışmalarımızı belirli bir safhaya getirdik. Bu süreçte istifa ederek teşkilatlarının yeniden yapılandırılmasına katkıda bulunan kardeşlerime de teşekkür ediyorum. Yeni görev alan kardeşlerime de şimdiden muvaffakiyetler diliyorum. İnşallah bu süreci tam bir dayanışma içinde, kardeşlik hukukunu gözeterek başarıyla yürüteceğiz” diye konuştu.

ORTAK PAYDA: ‘BAŞARISIZ OLAN GİDER’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir’in açıklamalarına bakıldığında açıkça görülen tek şey; siyaseten AK Parti’de başarısız olan tüm yöneticiler istifa ettirilip, yerlerine daha dinamik ve çözüm odaklı siyasilerin getirileceği oldu.

HABER MERKEZİ

Etiketler: Gültekin Yıldız, AK Parti

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler