istanbul escort

İskenderoğlu’ndan CHP’nin ‘Las Tesas’ Dansına Tepki

17 Aralık 2019 14:04
İskenderoğlu’ndan CHP’nin ‘Las Tesas’ Dansına Tepki

AK Parti Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, TBMM Genel Kurulunda, İçişleri Bakanlığının 2020 yılı bütçesi görüşüldüğü sırada CHP’li kadın milletvekillerinin ‘Las Tesis’ dans eylemine karşı açıklamalarda bulundu.

CHP'li milletvekillerinin, kadına yönelik şiddete karşı farkındalık yaratmak isterken bir ayıba imza attığını belirten AK Parti Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, “Terör, çocuk istismarı kısacası toplumun huzurunu bozan her olay siyaset üstü meseleyse kadına yönelik şiddet de aynıdır. Keşke devleti, bakanlıklarımızı ve diğer kurumlarımızı 'katil' olarak niteleyen ifadeler yerine hep beraber ortak bir çalışmaya imza atsaydık. Bu tarz ifadelerin, eylemlerin hiç kimseye faydası olmadığı kanaatindeyiz. Kendilerini sağduyulu ve toplumumuzu birleştiren ifadeler kullanmaya davet ediyoruz. Şiddet, kime ve ne şekilde uygulandığı fark etmeksizin, insanlık adına karşısında durulması gereken bir durumdur. Kol kırılınca yen içinde kalamaz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan'ın, her platformda kadına yönelik şiddetin Türkiye'den silinmesi için çalıştıklarını söyleyen İskenderoğlu, “Kadına verilen önemi ifade etmek adına en çok kadın milletvekiline sahip partiyiz. Şiddetin her türlüsünün karşısındayız. Hepimizin en büyük vazifesi, medeniyeti geleceğe taşıyacak köprüler kurmaktır. Medeniyet karnesinde en yüksek olması gereken not ise kadın meselesidir. Kadınların güçlü, eğitimli ve güvende olduğu toplumlar, kendini geleceğe taşıyabilecektir. Kadına şiddet meşrulaştırılamaz” şeklinde konuştu.

HABER MERKEZİ

Etiketler: AK Parti, Çanakkale, Las Tesas, Jülide İskenderoğlu

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler