istanbul escort

aksaray haber

İSKENDEROĞLU, “HDP’NİN GİZLİ ORTAĞI CHP’DEN BEKLENEN HAREKET” 20.08.2019

20 Ağustos 2019 14:26
İSKENDEROĞLU, “HDP’NİN GİZLİ ORTAĞI CHP’DEN BEKLENEN HAREKET” 20.08.2019

AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir Belediyelerine teröre destek verdikleri gerekçesiyle İçişleri Bakanlığı tarafından kayyım atanmasına tepki göstere CHP’lileri eleştirerek, “HDP’nin sözcülüğüne soyunan CHP’li arkadaşlarımıza söylenecek sözümüz yok, gizli ittifak ortağından beklenen hareketler. Eminim CHP’li birçok arkadaşımız da bu durumdan çok rahatsızdır. Keşke ile yaşamayı sevmem ama hayatın içinde bazen yaşarsınız” dedi.

Sosyal Medya hesabından açıklama yapan Milletvekili İskenderoğlu, “HDP’nin sözcülüğüne soyunan CHP’li arkadaşlarımıza söylenecek sözümüz yok, gizli ittifak ortağından beklenen hareketler. Eminim CHP’li birçok arkadaşımız da bu durumdan çok rahatsızdır. Keşke ile yaşamayı sevmem ama hayatın içinde bazen yaşarsınız. Keşke bunu yapmasaydım, keşke bunu demeseydimler gelir başımıza. Bence bugün CHP’ye oy veren birçok arkadaşımız “keşke şehit aileleri belediyeden kovulduğunda da CHP’li siyasetçilerimiz konuşsaydı “diyor. Keşke onların yerine teröristlik yapan, bu ülkenin Bölünmez bütünlüğüne, bayrağına saldıranları işe alırken HDP’li belediye başkanına ne yapıyorsun diyebilseydi” diye konuştu.

 “TERÖRLE YOL YÜRÜYENLER DEMOKRASİ DERSİ VERMEYE KALKMASIN”

 İskenderoğlu açıklamasının devamında; “Bugün kimse kusura bakmasın ama terörle yol yürüyenler demokrasi dersi vermeye kalkmasın. Hafızalarınıza Patnos Belediye binasını, araçları yakanlar gelsin. Hendek siyasetiyle her gün fidanlarımızı şehit edenler gelsin aklımıza. Yıllardır şehitlerimizin kanıyla andığımız bayrağımızı kimlik kartından, Web sayfasından silmeye çalışanlar gelsin. Bu ülke bir hukuk devletidir. O yüzden hukuka uymadığınızda ceza alırsınız. Milletimiz sağduyusuyla bayrağına, memleketine sahip çıkanı da unutmayacaktır. Terörle arasına sınır koymayanları, gizli ittifakla teröre sahip çıkanları, bir oy devşirir miyim diyerek dün dediğini bugün inkar edenleri de... Biz devletimize, bayrağımızı dalgalandırmaya devam etmek isteyenlere, toprağımızı vatan bilenlere güvenmeye ve çalışmaya devam edeceğiz. Dün olduğu gibi bugün de yarın da aynı yerde ve ülkesine canı kadar bağlı yol arkadaşlarımızla birlikte. Durmak yok, ülkemiz için çalışmaya devam!” dedi.

 

“NE İÇİN, SORMAK GEREKLİ?”

 Geçmiş Dönem Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve yine geçmiş dönem Başbakanlarından Ahmet Davutoğlu’nu da eleştiren İskenderoğlu, “Sanırım bundan 3-4 yıl önce bugünlerde yaşadıklarımızı anlatsalar inanmaz, hadi canım derdik. Şimdi yaşadığımız hiçbir şeye şaşırmaz olduk. 3 yıl önce Başbakanken HDP’li Belediye Başkanlarına ayar veren Sayın Ahmet Davutoğlu bugün arasına terörle mesafe koyamadığı için görevden alınan belediyeler için açıklama yapıyor. Partimizin kurucularından Cumhurbaşkanımızın zamanında “kardeşim” diyerek kendi oturabileceği koltuğa oturttuğu Sayın Abdullah Gül de desteklemiş. Ne için, sormak gerekli?” şeklinde konuştu.


FUNDA FİGEN

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler