İSKELE CAMİİ'NİN TEMEL ATMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ

13 Mayıs 2018 13:27
İSKELE CAMİİ'NİN TEMEL ATMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ

Lapseki ilçesi Batı Kordonda inşa edilecek İskele Camii’nin temel atma töreni gerçekleşti.

2 Milyon 700 TL'ye mal olacak olan İskele Camii'nin toplam kullanım alan 366.16 m2 olup, proje dahilinde erkek - bayan WC - abdesthaneler, musalla taşı ve gölgelikler olacak.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan'ın girişimleri ve Esenyurt Belediyesi'nin katkıları ile yapılacak olan İskele Camii'nin temel atma törenine, Ak Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Lapseki Kaymakamı Tahir Şahin, İstanbul Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe, Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, Çardak Belde Belediye Başkanı Basri Ulaş, Umurbey Belde Belediye Başkanı Sami Yavaş, idari amirler, siyasiler ve çok sayıda vatandaş katıldı. 
Törende bir konuşma yapan Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz; “ İlçemize hem hükümet hem de yerel yönetimler olarak yatırımlar devam ediyor. Sizlere daha yaşanabilir bir Lapseki’yi hazırlamak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Son iki yılda sıkıntılar yaşadık. Fakat Allah'a şükürler olsun alt yapıyı ve üst yapı tamamlandıktan sonra daha farklı projelerle karşınızda olacağız.”ifadelerine yer verdi.
İl Müftüsü Arif Gökçe tarafından yapılan duaların ardından temel atma töreni gerçekleşti. 

DOĞANCAN USTABAŞ

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler