''Işık sayısı çok fazla''

12 Haziran 2018 09:28
''Işık sayısı çok fazla''

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Öğrencisi Anıl Berber, durak sayısının fazlalığı ve ışık sayısının fazlalığından dolayı ulaşım sorunu yaşadıklarını ifade etti.

TANITIM ELÇİLERİ’NİN GÖZÜNDEN ÇANAKKALE

Çanakkale’nin tanıtım elçileri Çanakkale’yi değerlendiriyor.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversite Öğrencisi ANIL BERBER

1.)Çanakkale’de her geçen yıl öğrenci nüfusu artış gösteriyor. Çanakkale’yi bir öğrenci olarak barınma, kültürel aktiviteler ve ihtiyaçların karşılanması bakımından değerlendirebilir misiniz?

Çanakkale'de ev kiraları biraz pahalı. Neredeyse büyükşehir seviyelerinde kiralar var. Bunun biraz düşmesi gerekiyor. Merkeze uzak yerlerde kiralar ucuz ama oda ulaşımı ve sosyal alanlara gitmeyi zorlaştırabiliyor. Kültürel aktivite konusunda Çanakkale sosyal bir şehir. Bu konuda eksiklik olduğu düşünmüyorum. Üniversite bünyesinde veya belediye bünyesinde sergi tiyatro gibi kültürel aktiviteler fazlasıyla mevcut.

2.)Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra burada yaşamaya devam etmek ister misiniz? Neden?

Çanakkale'de yaşamayı düşünüyorum. Oldukça güzel ve yaşanabilir bir şehir Çanakkale. Gelir açısından da çok iyi olmasa da çok kötü olduğuda söylenemez. Ailesi burada olanlar bu konuda biraz daha şanslı olabilir çünkü barınma gibi sıkıntıları olmayacaktır. Radyo Sinema ve Televizyon bölümünde okuduğum için fotoğraf ve video alanı da oldukça fazla. Adalar, Kaz dağları, Kilitbahir gibi bir çok doğal güzelliğe sahip yerleri var. İleride buraları değerlendirmek ve iş için kullanabilmek güzel bir fırsat olacaktır.

3.)Çanakkale’nin ilçeleri, beldeleri, adaları, köylerini gezme şansınız oldu mu? Neler gördünüz? Beğendiğiniz bir yerleşim yeri var mı?

Bozcaada'ya ve Kaz Dağları'na gittim. Bozcaada deniz turizmi için çok güzel bir yerleşim. Son yıllarda gelişme kaydediyor. Kaz dağları ise çok uzak geçmişten günümüze gelmiş bir doğa harikası diyebiliriz. Tamamen farklı bir iklim ve el değmemiş doğa insanı adeta büyülüyor. Buralar Çanakkale için büyük getiri sağlıyordur. Benimde beğendiğim başlıca yerlerden diyebilirim.

4.)2018 Troia Yılı çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Troia Ören Yeri’ne gitme şansınız oldu mu? Değerlendirebilir misiniz?

Gitme fırsatım olmadı. Çanakkale merkeze biraz uzak kalıyor. Dünya tarihine etki etmiş bir yerleşim alanı Çanakkale sınırları içerisinde olması sevindirici. 2018 Troia yılı ile buraların tanıtımını güçlendirmekte oldukça faydalı girişim ama öğrenci nezlinde pek etki etmedi gibi gözüküyor. Bunun için belli girişimler yapılabilir ama yaz aylarına girdik ve öğrencilerde memleketlerine döndü. Umarım bir daha ki dönem başında öğrencilerinde içersinde bulunabileceği Troia gezileri ve etkinlikleri düzenlenebilir.

5.)Bir öğrenci olarak okula ulaşımda sıkıntı yaşıyor musunuz? Neden?

Dönüşte pek sıkıntı olmuyor çünkü otobüslerin kalkış durağına çok yakınız. O yüzden oturabiliyor ve fazla sıkıntı yaşamıyoruz. Daha çok FEF durağından binenler sıkıntı yaşıyor çünkü oturamıyorlar. Yakın gibi gözükse de çok durağın ve ışığın olması sebebiyle süreler uzuyor ve öğrenciler sıkıntı yaşıyor. Başka sıkıntı olmuyor.

6.)Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’ni tercih sebebiniz nedir?(puan,şehir,eğitim kalitesi vs.)

Şehrin güzel olması ve puanımın buraya yetmesi diyebilirim. İletişim fakültesi bölümler içerisinde de etkili bir yerde ÇOMÜ oda tercih sebebimi etkiledi. DOĞANCAN USTABAŞ

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler