istanbul escort

İnanç Gayret Azim ve Sultanlar Ligi (13.05.2020)

Son Güncelleme : 13 Mayıs 2020 10:05
İnanç Gayret Azim ve Sultanlar Ligi (13.05.2020)

Kale 1957 Spor Kulübü üç sezon ardı ardına yaşadığı şampiyonlukların ardından Sultanlar ligine yükseldi

“GÖZÜNÜZLE GÖREBİLDİĞİNİZ UFUK İÇERİSİNDE KENDİNİZİ KAYBETMEYİN. BAŞARILI OLMAK İÇİN O UFUKLARI KENDİ İNANCINIZ, AZMİNİZ VE GAYRETİNİZİ İÇİNDE KAYBEDİN”

DR.H.İBRAHİM BODUR

Bundan yaklaşık üç sene  önce Çan İlçesinde Kale 1957 adlı bir voleybol takımı kuruldu. Kurulması ile birlikte önce Bölgesel ligte şampiyonluk yaşadı, ardından Türkiye kadınlar Voleybol 2.liginde mücadele etmeye başladı. Uzun geçen 2.lig sezonunda oynadı 26 karşılaşmada 26 galibiyet alan Kale 1957 birinci lige çıkma başarısı gösterdi. Bu sezon yer aldığı 1.ligte ise yine Çanakkale ve Çan’ın adını altın harflerle yazdırarak normal sezonu şampiyon bitirme başarısını gösteren Altın kızlar yarı final grubunda oynadığı Mardin Büyükşehir Belediyesi Başakspor, Bolu Belediyesi ve Aksaray Kuzeyboru takımlarını mağlup ederek final grubuna yükseldi. Türkiye Voleybol Federasyonun tüm dünyayı saran coronavirüs salgını yüzünden liglerin geri kalanını oynatmama kararından sonra Kale 1957 kulübü tarihi bir başarıya imza atarak Dünyanın en büyük liglerinden biri olan Sultanlar ligine çıkma başarısını gösterdi.

Yeni sezonda Sultanlar Liginde mücadele edecek olan Kale 1957 şimdi hedef büyütmüş durumda. Belki de antrenör Emin Eyüp İmen  dediği gibi sıra şimdi Avrupa Şampiyonluğuna geldi. İnanmanın başarmanın yarısı olduğunu düşünürsek. Kısa sürede büyük başarılara imza atan bu kulübün belkide önümüzdeki sezon Avrupa Şampiyonluğu haberini yapmak yine bize Kaleninsesi gazetesine nasip olacaktır.

Etiketler: kale1957 voleybol çanakkale çan

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler