istanbul escort

İlçenin Kaderini Değiştiren Altın Kızlar (23.03.2020)

Son Güncelleme : 23 Mart 2020 09:03
İlçenin Kaderini Değiştiren Altın Kızlar (23.03.2020)

Çanakkale Çan ilçesinin belki de kaderini Kale 1957 Bayan voleybol takımının teknik kadrosu ve sporcuları değiştiriyor.

Bundan yaklaşık iki buçuk sene  önce Çan İlçesinde Kale 1957 adlı bir voleybol takımı kuruldu. Kurulması ile birlikte önce Bölgesel ligte şampiyonluk yaşadı, ardından Türkiye kadınlar Voleybol 2.liginde mücadele etmeye başladı. Uzun geçen 2.lig sezonunda oynadı 26 karşılaşmada 26 galibiyet alan Kale 1957 birinci lige çıkma başarısı gösterdi. Bu sezon yer aldığı 1.ligte ise yine Çanakkale ve Çan’ın adını altın harflerle yazdırarak normal sezonu şampiyon bitirme başarısını gösteren Altın kızlar yarı final grubunda oynadığı Mardin Büyükşehir Belediyesi Başakspor, Bolu Belediyesi ve Aksaray Kuzeyboru takımlarını mağlup ederek final grubuna yükseldi.

Kulüp başkanı Serter Gezer idaresinde, inanılmaz çalışkan yönetim kurulunu katkıları ile, tecrübeli baş antrenör Emin Eyüp İmen’in önderliğinde yetenekli kızlardan oluşturulan Kale 1957 bayan voleybol takımı şimdi final grubunda mücadele edecek ve inanıyoruz ki Sultanlar Ligine çıkacak.

Büyük il takımlarının yer aldığı Sultanlar liginde inanıyoruz ki Küçük bir ilçe olan Çan’ın bir takımı olacak. Çan’a Dünya şampiyonu takımlar Eczacıbaşı, Vakıfbank gibi takımların yanı sıra Dünya’da söz sahibi olmuş Fenerbahçe, Galatasaray gibi takımlar gelecek. Bu da Çan’ın gerek tanıtımı gerekse mali yönden kalkınmasına yol açacak.

Başta Serter Gezer olmak üzere bu başarılarda emeği geçen herkesi Kaleninsesi Gazetesi olarak kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

 

Etiketler: kale1957 voleybol çanakkale çan

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler