İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ YILMAZ’IN İLKÖĞRETİM HAFTASI MESAJI 09.09.2019

09 Eylül 2019 12:11
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ YILMAZ’IN İLKÖĞRETİM HAFTASI MESAJI 09.09.2019

‘İlköğretim Haftası’ dolayısıyla kutlama mesajı yayımlayan İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz; 2019-2020 eğitim-öğretim yılının İlimize, ülkemize ve eğitim camiamıza hayırlı olması temennisiyle, öğrenci ve öğretmenlerimizin 'İlköğretim Haftası'nı kutluyor, başarılarla dolu bir yıl diliyorum.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz İlköğretim Haftası’ dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Mesajında Yılmaz şunları kaydetti; “Yeni bir eğitim ve öğretim dönemine başladığımız bu anlamlı haftada, ülkemizin geleceği olan çocuklarımız, okullarına; öğretmenlerimiz öğrencilerine kavuşmanın coşkusunu yaşamaktadır. Biliyoruz ki; milletimizi ve ülkemizi geleceğe güvenle taşımak, müreffeh milletler arasında yer almasını sağlamak için birinci şart eğitimdir. Ülke olarak ortak gayemiz; millî ve manevî değerlerine sahip çıkan, bilimin ışığında vatanına faydalı olmak için çabalayan, sorgulayan, üreten, hiçbir tesir altında kalmadan doğru kararlar verebilen nesiller yetiştirebilmektir. Bu kapsamda 2023 Eğitim Vizyonuyla eğitim sistemimiz, ülkemizi 2023 hedeflerine bir adım daha yaklaştırmıştır.

 

Kıymetli Öğretmenlerimiz!

Öğrencilerinize bilgiyi aktarmaktan ziyade, bilgiye ulaşmanın ve onu kullanmanın yollarını göstereceğinizden, çocuklarımızı hedefini bilen şahsiyetler olarak yetiştireceğinizden eminim. Bu meşakkatli, fakat kutsal görevinizde sizlere başarılar diliyorum.

 

Çok Değerli Anneler ve Babalar!

Eğitimin ailede başladığı, okulda geliştiği gerçeğinden hareketle, evlatlarınızın geleceğe hazırlanmasında, öğretmenlerimizle sürekli işbirliği sağlayacağınıza inanıyorum. Çünkü, çocuklarınızın ilk öğretmenleri sizlersiniz. Dolayısıyla evlatlarınıza güveniniz, onlara umut aşılayıp hayata bağlayınız.

   

Umudumuz, Geleceğimiz, Sevgili Öğrencilerimiz!

 Sizleri gönülden seviyor ve güveniyoruz. Eğitimdeki ve sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerdeki başarılarınızın  devam edeceğine  inanıyor,   eğitim- öğretim hayatınızda  hem kendiniz hem vatanımız için faydalı çalışmalara imza atmanızı bekliyoruz. 

 Bu duygu ve düşüncelerle 2019-2020 eğitim-öğretim yılının İlimize, ülkemize ve eğitim camiamıza hayırlı olması temennisiyle, öğrenci ve öğretmenlerimizin 'İlköğretim Haftası'nı kutluyor, başarılarla dolu bir yıl diliyorum.” HABER MERKEZİ

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler