İL GENEL MECLİS BAŞKANI ŞAHİN AYVACIK’ TA İNCELEMELERDE BULUNDU

16 Mayıs 2018 16:54
İL GENEL MECLİS BAŞKANI ŞAHİN AYVACIK’ TA İNCELEMELERDE BULUNDU

İl Genel Meclis Başkanı Ömer Şahin Ayvacık İl Genel Meclis Üyesi Turan Tumay ile birlikte Ayvacık ilçesinde devam eden yatırımlarla ilgili incelemelerde bulundu.

İlk olarak Ayvacık Küçükkuyu arası bölünmüş yol yapım işi kapsamında yapımı devam eden Çift Tüp  T1 Tünelinde incelemelerde bulundu. Konu hakkında açıklamada bulunan Meclis Başkanı Şahin “ Firma yetkilileri ile yapımı devam eden tünelleri inceledik. Aldığımız bilgilerde çalışmaları iki uçtan başlayan ilk tünelin birleşmesine 150 metre kaldığını memnuniyetle öğrendik. Çok yakın zamanda ışığı göreceğiz. Işığı görmemizle ilk etap olan T1 Tüneli derhal hizmete girecek. Bu çalışmanın bitmesi ile ulaşım daha hızlı ve güvenilir olacak.” dedi.

 

Ayvacık Yeni İlkokulunda inceleme

Tünel inşaatı alanından sonra Meclis Başkanı Ömer Şahin Çanakkale İl Özel İdaresi tarafından yapımı devam eden Ayvacık Yeni İlkokulunda incelemelerde bulundu. Burada açıklamalarda bulunan Başkan Şahin; “ Okulumuz 12 derslik olup bununla beraber içerisinde ikişer adet fen ve teknoloji laboratuarı ve çok amaçlı salonlar, teknoloji tasarım atölyesi, rehberlik servisi, bireysel görüşme odası,müzik dersliği, sahnesi ve seyirci oturma alanları bulunan çok amaçlı salon, idari mahaller ve okul aile birliği için mahaller  bulunmaktadır. Betonerme imalatları ve çatı yapımı tamamlanmış ve kiremitler döşenmiştir. Bunun yanında kapı ve pencere kör kasaları takılmış, seramik döşenmesi, alçı sıva ve boyası yapılmış ve merdivenlerde mermer imalatları tamamlanmıştır. Bu okulumuzun sözleşme bedeli 4.040.000,00 TL olup 07.04.2017 tarihinde işe başlanmıştır. Yapımının %95 tamamlanmış olup çevre düzenlenmesi işi kalmıştır. Bu düzenlemenin bitmesiyle okulumuz ilçemize kazandırılacaktır. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın en iyi şartlarda eğitimlerini sürdürmeleri önceliğimizdir. Bu hizmetlerin Ayvacık halkımıza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

 

Çamkalabak, Çamtepe ve Kızılkeçili köylerine ziyaret

Okul inşaatı alanından sonra Meclis Başkanı Ömer Şahin Çamkalabak, Çamtepe ve Kızılkeçili köyleri ziyaret etti. Burada açıklamada bulunan Başkan Şahin “ Deprem sonrasında tüm kurumlarımız ile birlikte İl Özel İdaremiz de burada birçok çalışmalara imza attı. Deprem sonrasında Ayvacıkta 24 köyümüzde 1071 ağır hasarlı konut vardır. Bunların 201 tanesi Yukarıköy, 120 tanesi Çamkalabak olmak üzere Yukarı köy’deki konutların%90’nı, Çamkalabak %50’ si , Çamtepe %90’ nı ve Kızılkeçili %100’ü  bitme seviyesinde. Bunların inşallah 2018 sonuna kadar hepsi bitecek. Bizler de her zaman İl Özel İdaresi olarak vatandaşlarımızın yanındayız.”

 

Apollon Smintheus Ören yerine ziyaret

Ziyaret sonrası Meclis Başkanı Şahin Gülpınarda bulunan Apollon Smintheus Ören yerini ziyaret etti. 2018 Troia yılı kapsamında yapılan ciddi çalışmalar neticesinde Çanakkale’deki ören yerlerine gelen ziyaretçi sayısının %100 arttığı ifade eden Meclis Başkanı Ömer Şahin Apollon Smintheus ören yerinde Troya döneminde tapınak olarak çok önemli bir tarihi merkez olduğunu ifade etti. Troya, Assos, Apollon (Smintheus) ve Alexandria Troas Ören Yerlerine yapılacak tur ve ziyaretlerin Çanakkale ve Türkiye’nin tanıtımında büyük önem arz ettiğini belirten Başkan Şahin daha sonra Ayvacık ilçesinden ayrıldı. MESUT HARPUT

 

 

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler