istanbul escort

HIZIR GİBİ YETİŞTİ

17 Haziran 2019 16:59
HIZIR GİBİ YETİŞTİ

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Çan ilçesine bağlı Şerbetli köyünde yıldırım düşmesi sonucu hayvanları telef olan aileye 3 baş buzağılı inek temin edilmesini sağlayarak destek oldu. Öte yandan hayırsever bir iş adamı da telefonla arayarak, üreticiye 2 baş inek alacağını beyan etti.

Çan İlçesine bağlı Şerbetli Köyünde 12 Haziran’da meydana gelen yıldırım düşmesi sonucu,  Lütfiye ve Gökhan Kızık adına kayıtlı büyükbaş hayvancılık işletmesine ait 8 başı gebe ve 2 başı doğum yapmış olmak üzere toplam 10 baş inek telef olmuştu. Köy muhtarının durumu Çan İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğüne iletmesinin ardından çok kısa bir sürede görevli personel olay yerine ulaşarak gerekli incelemeler yapılmış ve olay Tarım ve Orman İl Müdürlüğüne intikal ettirilmesinin ardından durum bakanlık ve valiliğe iletilmişti.  Tarım ve Orman İl Müdürü Erdem Karadağ'ın girişimleri sonucu durum Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli'ye iletildi. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin talimatları ürerine Bakanlık tarafından finanse edilen 3 baş buzağılı inek alınarak 16 Haziran’da İl Müdürü Karadağ ve ekibi tarafından üretici Lütfiye ve Gökhan Kızık'a verildi. Ayrıca hayırsever bir iş adamı da telefonla arayarak, üreticiye 2 baş inek alacağını beyan etti.  

Aileyi cep telefonundan görüntülü arayan Pakdemirli, geçmiş olsun dileklerinde bulunarak; “Allah'tan gelen bir felaket.  Mağduriyetinizin giderilmesi için elimden geleni yapacağım. Yolunuz düştüğünde sizleri Ankara'ya beklerim" dedi.

Üretici Gökhan Kızık ise; "Devletimizin gece ve gündüz yanımızda olduğunu görmek, yaralarımızı sarma çabalarını görmek bizi duygulandırdı, bundan dolayı emeği geçenlere teşekkür ederim" şeklinde konuştu.  EZGİ KOSTAK

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler