istanbul escort

Hedeflerime Ulaşmak İstiyorum (07.05.2020)

Son Güncelleme : 07 Mayıs 2020 10:05
Hedeflerime Ulaşmak İstiyorum (07.05.2020)

18 Mart Spor Kulübünün Milli sporcusu hedeflerinin doğrultusunda ilerlediğini ifade etti.

Çanakkale Taekwondosunun başarılı isimlerinden bir olan Mustafa Kubilay Ergün kariyerinde bir çok başarıya imza atmış bir sporcu. Mnikler’de Türkiye şampiyonluğu, Yıldızlar kategorisinde Türkiye ikinciliği, Ümitler de ise Türkiye üçüncülüğü bulunan başarılı sporcu. Milli takım adına katıldığı Uluslar arası şampiyonalarda iki kere şampiyonluk sevinci yaşamış.  Kubilay Ergün Türkiye Üniversiteler arası şampiyonasın da da  Onsekiz Mart Üniversitesi adına Türkiye Şampiyonluğu sevincini yaşamış.

SİZİ TANIYABİLİRMİYİZ

MUSTAFA KUBİLAY ERGÜL: Merhaba adım Mustafa Kubilay Ergül yirmi iki yaşındayım. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Beden Eğitimi Bölümü Öğrencisiyim.

TAEKWONDO SPOR’UNA NE ZAMAN BAŞLADINIZ

MUSTAFA KUBİLAY ERGÜL: Taekwondo sporuna 2005 yılında başladım. İlkokul ikinci sınıfta başladım

SİZİ SPORA YÖNLENDİREN SEBEPLER VE KİŞİLER KİMLERDİR

MUSTAFA KUBİLAY ERGÜL: Kardeşim ile birlikte fazla hareketten ve  babamın iş arkadaşı Mehmet amcanın tavsiyesi ile birlikte başladık.

İLK MÜSABAKANIZDA NE HİSSETTİNİZ

MUSTAFA KUBİLAY ERGÜL: İlk karşılaşmamda çok heyecanlandım. Müsabakada heyecanımımı yenememiş ve yenilmişti. Çok üzüldüğüm bir gündü

ÇALIŞMA ORTAMINIZ UYGUNMU

MUSTAFA KUBİLAY ERGÜL: Çalışma şartlarımızın çok iyi olduğunu söyleyemeyeceğim. Malzememiz eksik, salon temiz değil, havasız bir ortamda ter kokusu ile birlikte antrenman yapıyoruz. Bunların yanı sıra can güvenliğimiz tehlikede, Allah korusun kaza ile düşsek alan çok küçük duvarlar sivri sakatlanma olasılığımız çok fazla yani antrenman yaptığımız salon spor için çok yetersiz.

OKUL VE SPORUN BİR ARADA YÜRÜMESİ HAKKINDA DÜŞÜNCELERİNİZ

MUSTAFA KUBİLAY ERGÜL: Okul ve Spor eğer günlük, haftalık, yıllık plan yapılıp hedefler ve amaçlar doğrultusunda ilerlenirse güzel bir şekilde yürür yoksa ödev ve antrenmanları aksatmak ilerisi için pek güzel sonuçlar vermez. Şu da bir gerçek ki spor yapan öğrencilerin dersleri her zaman iyidir.

ÖRNEK ALDIĞINIZ SPORCULAR VARMI

MUSTAFA KUBİLAY ERGÜL: Dae Honn Lee ve Jun Seo Bae diyebilirim

TAEKWONDO SPORUNA İLK BAŞLADIĞINIZDA NE GİBİ ZORLUKLARLA KARŞILAŞTINIZ

MUSTAFA KUBİLAY ERGÜL: İlk başladığım zaman çalışma şartları daha kötüydü diyebilirim. Salon çok soğuktu titreyerek antrenman yapıyorduk. Yerlerde tatami yoktu ve tahta zeminde antrenman yapıyorduk.

TAEKWONDO SPORU NASIL BİR DİSİPLİN GEREKTİRİYOR

MUSTAFA KUBİLAY ERGÜL: Uzakdoğu sporlarının tamamı kendi içerisinde belirli bir disiplin ve ahlak kuralları içerisinde yapılan sporlardır. Bu spor’a yeni başlayan birisi kendisinden daha önce başlamış üst kuşaklara yaş olarak kendisinden küçük bile olsa saygı göstermek zorundadır. Bu tamamen bu sporun gerektirdiği bir disiplindir.

 

ANTRENMANLARINIZDAN BAHSEDERMİSİNİZ

MUSTAFA KUBİLAY ERGÜL: Şu an Dünyanın ve Ülkemizin içinde bulunduğu virüs salgını nedeniyle antrenman yapamıyoruz. Ancak evlerimizde antrenörlerimizin belirlediği antrenman sistemine göre bireysel çalışıyoruz. Normal zamanlarda ise haftada beş gün düzenli olarak antrenmanlarımız devam ediyor. Bu antrenmanlar seviyelere göre teknik, taktik, dayanıklılık, koordinasyon, denge, esneklik, kuvvet ve güç çalışmaları olarak yapılmaktadır.

MÜSABAKAYA ÇIKARKEN NASIL KONSANTRE OLUYORSUNUZ

MUSTAFA KUBİLAY ERGÜL: Müsabaka öncesi bir sporcu için çok önemlidir. Ben müsabakadan önce müzik dinliyorum, nefes alıştırmaları yapıyorum ve oynayacağım karşılaşmayı mental olarak kafamda canlandırıyorum.

MÜSABAKA SIRASINDA NELER HİSSEDİYORSUNUZ

MUSTAFA KUBİLAY ERGÜL: Bu duygu karşılaşmadan karşılaşmaya değişiyor. Bazen tükenmiş, bazen de coşkulu, enerjik oluyorsunuz yani o günkü ruh haline bağlı oluyor.

TAEKWONDO SPORCUSU OLMANIN  ZORLUKLARI NELEDİR

MUSTAFA KUBİLAY ERGÜL: Taekwondo siklet sporu olduğu için bazı sporcular kilosunu korumak zorunda yada vermek zorunda kalır. Bu da bazı sporcularda mutsuzluk yaratır.

YAPTIĞINIZ SPORA AİLENİZİN BAKIŞ AÇISI NEDİR

MUSTAFA KUBİLAY ERGÜL: İlk zamanlar bir spor dalı ile uğraşmak istiyorduk. Ailemizin de desteğiyle kendimizi bu sporun içinde bulduk.  Taekwondo sporuna başladığımdan bugüne ailemin büyük desteğini gördüm. Halada görüyorum.

TAEKWONDO SPORUNDA HEDEFLERİNİZ NEDİR

MUSTAFA KUBİLAY ERGÜL: Her sporcunun olduğu gibi benimde hedeflerim var. Dünya ve Avrupa şampiyonluğunu hedefliyorum. Ülkemizde aynı siklette eş değer sporcu arkadaşlarımız var. Kim daha iyi hazırlanıp destekleniyorsa oralara da onlar gidiyorlar.

KATILDIĞINIZ ŞAMPİYONLARDA BAŞARILARINIZ NELERDİR

MUSTAFA KUBİLAY ERGÜL: Bir çok başarıya imza attığımı söyleyebilirim. Yüzlerce Bölgesel şampiyona birinciliğim var. Minikler kategorisinde Türkiye şampiyonluğum, Yıldızlar kategorisinde Türkiye ikinciliğim, Ümitler de ise Türkiye üçüncülüğüm bulunuyor. Milli takım adına katıldığım Uluslar arası şampiyonalarda iki kere şampiyonluk yaşadım. Ayrıca Türkiye Üniversiteler arası şampiyonada da Onsekiz Mart Üniversitesi adına Türkiye Şampiyonluğum bulunuyor.

MİLLİ TAKIM ADINA YARIŞMAK NASIL BİR DUYGU

MUSTAFA KUBİLAY ERGÜL: Türkiye adına o kilonun en iyisi olarak ülkeni temsil etmek çok gurur verici müthiş bir duygu. Milli formayı giymek bir sporcu için en büyük gurur kaynağıdır diyebilirim.

 

 

Etiketler: taekwondo çanakkale türkiye derece madalya kubilay

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler