istanbul escort

Hedeflerim Küçük Değil Çok Çalışıyorum (24.06.2020)

Son Güncelleme : 24 Haziran 2020 10:06
Hedeflerim Küçük Değil Çok Çalışıyorum (24.06.2020)

Çanakkale Anafartalar Spor Kulübü sporcusu Mina Deveci hedeflerini anlattı.

Çanakkale Taekwondosu yeni yüzleri çıkarmaya devam ediyor. Antrenörlüğünü Milli takım antrenörlerinden Hasan Altunışık’ın yaptığı Mina Deveci hedeflerinin küçük olmadığını, severek yaptığı Taekwondo sporunda büyük başarılar elde etmek istediğini ifade etti.

KENDİNİ TANITIRMISIN

MİNA DEVECİ: Merhaba ben Mina Deveci, 9 yaşındayım. Çanakkale 18 Mart İlkokulu 3. Sınıf öğrencisiyim. Tekwondo sporuna 2018 yılında başladım.

TAEKWONDO SPOR’UNA  YÖNLENDİREN SEBEPLER VE KİŞİLER VARMI

MİNA DEVECİ: Annem ve babamın isteğiyle Taekwondo  spor’una  başladım.

İLK KARŞILAŞMANDA NE HİSSETTİN

MİNA DEVECİ: Kulübümüzde gerçekleşen ilk müsabakada çok heyecanlıydım aynı zamanda kaybederim diye korkmuştum. Hasan hocamızın orda olması bu korkuyu yenmemi sağladı.

ÇALIŞMA ORTAMLARINIZ UYGUN MU

MİNA DEVECİ: Spor yaparken beni ve arkadaşlarımı en çok zorlayan durum çalışma ortamımız. Umarım bir çok başarıya imza atmış milli sporcular çıkaran kulübümüze gerekli desteklerin verilerek daha uygun ortamlar hazırlanmasını sağlarlar.

OKUL VE SPOR’UN BİR ARADA YÜRÜMESİ HAKKINDA DÜŞÜNCELERİNİZ

MİNA DEVECİ: Okul derslerim ve ödevlerimi yetiştirmek adına biraz yorucu olsa da yaptığımız sporla daha çok enerji kazanıyorum. Bu nedenle büyük bir istekle devam ediyorum.

ÖRNEK ALDIĞINIZ SPORCU VEYA SPORCULAR VARMI

MİNA DEVECİ: Kulübümüzün başarılı milli sporcuları Zeynep Taşkın, İrem Dinç ve Melek Gündoğdu örnek aldığım sporculardır. Onlarla aynı kulüpte olmak bana hem gurur veriyor hem de beni motive ediyor. Başarlı olmak için onların yaptıklarını yapmaya çalışıyorum.

TAEKWONDO SPORUNA  İLK BAŞLADIĞINIZDA NE GİBİ ZORLUKLARLA KARŞILAŞTINIZ

MİNA DEVECİ: İlk başladığımda farklı bir ortamda olduğum için çekinmiştim. Ama Hasan hocamız ve kulüpte bulunan diğer sporcu arkadaşlarımın samimiyetiyle kısa sürede alıştım. Teknikleri yaparken zorlansam da şuan rahatım.

TAEKWONDO SPORU  NASIL BİR DİSİPLİN GEREKTİRİYOR

MİNA DEVECİ: Taekwondo sporu özellikle düzenli ve zamanlı çalışmamızı gerektiriyor. Ayrıca kilomuza dikkat etmemiz bu nedenle de sağlıklı beslenmemizi gerektiriyor.  

ANTRENMANLARINIZDAN BAHSEDERMİSİNİZ

MİNA DEVECİ: İlk başta ısınma hareketleri ve koşumuzla başlayan antrenmanımız yoğun bir tempo ile devam ediyor. Okul döneminde hafta içi akşamları gittiğimiz antrenmalarımız çok eğlenceli geçiyor.

MÜSABAKAYA ÇIKARKEN NASIL KONSANTRE OLUYORSUNUZ

MİNA DEVECİ: Maçı kazanabileceğimi düşünerek kendimi motive ediyorum. Antrenörümün talimatlarını dikkatlice dinleyerek karşılaşmaya hazırlanıyorum.

MÜSABAKA SIRASINDA NELER HİSSEDİYORSUNUZ

MİNA DEVECİ: Çok heyecanlı oluyorum ve müsabakaya katıldığım için mutlu oluyorum.

TAEKWONDO  SPORCUSU OLMANIN ZORLUKLARI NELERDİR

MİNA DEVECİ: Öncelikle düzenli çalışma gerektiriyor. Taekwondo sporu uzun soluklu bir spor olması nedeniyle sabır gerektiren bir spordur. Zamanımızın bir çoğunu bu sporla geçirmemiz başarıya ulaşmamıza ve sağlıklı olmamıza sebep olacaktır.  

YAPTIĞINIZ SPOR’A AİLENİZİN BAKIŞ AÇISI NEDİR

MİNA DEVECİ: En büyük destekçim bu konuda ailem diyebilirim. Bu sporu bana sevdiren devam etmem için fedakarlık yapan kişiler ailemdir. İdmanlara vaktinde yetişmem için kendilerinden ödün veriyorlar. Her zaman beni teşvik ediyorlar.

BU SPORDA HEDEFLERİNİZ NELER

MİNA DEVECİ: Henüz maçlara katılamıyorum bu nedenle önceliğim kuşak sınavlarını başarılı bir şekilde geçmek ve maçlara katılma vakti geldiğinde Türkiye Şampiyonu olmak istiyorum. Hedeflerim küçük değil bu nedenle başarılı bir sporcu olmak için çalışıyorum.

 

 

Etiketler: taekwondo çanakkale türkiye derece madalya

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler