istanbul escort

Hedefleri On İkiden Vuruyor (08.05.2020)

Son Güncelleme : 08 Mayıs 2020 09:05
Hedefleri On İkiden Vuruyor (08.05.2020)

Gelibolu’lu genç okçu Eren Kırca attığını vurmaya devam ediyor.

2005 yılında Gelibolu’da doğan Eren Kırca halen Gelibolu’da yaşamakta. Yaşar Güven Kırca ve Nazlı Kırca’nın çocukları olan Kırca’nın spor hayatı başarılarla dolu.

 

Gelibolu Anadolu Lisesi birinci sınıf öğrencisi olan Eren Kırca beş yıl önce okçuluk sporuna başlamış ve severe bu sporu yapmaya devam ediyor.

Okçuluk sporuna ilkokul üçüncü sınıfa giderken ilgi duymaya başlayan başarılı sporcu, ortaokul birinci sınıfa gitmeye başladığında okçuluk sporuna da başlıyor.

 

Kırca okçuluk sporunun kendisine madalyalardan çok daha fazla şey kattığını ifade ediyor.

 

Şampiyon sporcu Okçuluk sporunun  genel olarak herkesin, her yaştan insanın yapabileceği bir spor dalı olduğunu ve herkese tavsiye ettiğini ifade ediyor.  Gelibolu İlçe spor müdürü aynı zamanda genç sporcunun antrenörü olan Emre Özdemir genç sporcu için umut veren bir sporcu olduğunu ve ileride Milli takımlarında değişilmez sporcularından biri olacağını ifade ediyor.

 

Gelibolu’lu sporcu 2016 yılında Çanakkae’de yapılan Türkiye şampiyonasında tüm rakiplerini geride bırakarak Türkiye şampiyonu olma başarısını gösteriyor.

 

2017 yılında İstanbul’da düzenlenen Türkiye şampiyonasında bir kez daha Türkiye şampiyonu olan genç sporcu, 2018 yılı Şubat ayında Samsun’da Türkiye üçüncüsü olurken, aynı yıl Temmuz ayında yine Samsun’da düzenlenen şampiyonada bir kez daha Türkiye Şampiyonu olma başarısını gösteriyor.

 

Türkiye şampiyonluklarına ambargo koyan genç sporcu 2019 yılı Temmuz ayında Ordu’da düzenlenen şampiyonada bir kez daha Türkiye şampiyonluğuna imza atmayı başarıyor.

 

Eren Kırca’nın ferdi ve kulüpsel başarıların  yanı sıra Okullar arası Türkiye şampiyonasında Türkiye Şampiyonluğu ve Türkiye Üçüncülüğü bulunuyor.

 

Gelibolu’nun yetiştirdiği yetenekli okçularda biri olan Eren Kırca şimdi gözünü artık daha yukarılara dikmiş durumda. Genç oyuncu bir çok Türkiye şampiyonluğuna imza atarken sıranın Milli takımla birlikte uluslar arası şampiyonluklara geldiğini ifade ediyor.

Etiketler: okçuluk gelibolu çanakkale eren

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler