istanbul escort

HEDEFİM DÜNYA ŞAMPİYONU OLMAK (13.07.2020)

Son Güncelleme : 21 Temmuz 2020 01:07
HEDEFİM DÜNYA ŞAMPİYONU OLMAK (13.07.2020)

Çanakkale Ateşi Spor Kulübünün kurucusu Necati Ateş gençlere tavsiyelerde bulundu

Çanakkale Mücadele sporlarının önde gelen isimlerinden biri olan Milli sporcu aynı zamanda antrenör Necati Ateş Hedefin 2021 yılının  Mart ayında Antalya da yapılacak olan Dünya Kyokushin Asıhara Şampiyonasına girip Dünya şampiyonu olmak olduğunu ifade etti

SİZİ TANIYABİLİRMİYİZ?

NECATİ ATEŞ: Merhaba ben Necati ATEŞ, 1970 Osmaniye de doğdum. İlk ve orta okulu Osmaniye de, liseyi Mersin’de okudum. İzmir’de Hava Teknik Yüksek okulundan assubay olarak 1990 yılında mezun oldum. 5 yıl Sinop, 9 yıl Mardin, 8 yıl Mersin Anamur da ve 3 yıl Çanakkale Hava Radar Mevzi Komutanlıklarında çalıştım ve 2015 yılında emekli oldum.

MÜCADELE SPORLARINA NE ZAMAN BAŞLADINIZ ?

NECATİ ATEŞ: Spora kendimi bildim bileli hayatım da oldu. Orta okul yıllarımda cimnastik ve yaz tatillerinde Karate ile başladım.

SİZİ SPORA YÖNLENDİREN SEBEPLER VE KİŞİLER VARMI?

NECATİ ATAEŞ: Sporu kendim yapmak istedim ve annem destek oldu. İlk karate elbisemi pahalı olduğu için veya gücümüz yetmediği için annem,şeker torbalarını bulup,örnek komşu çocuğunun elbisesinden terziye yaptırmıştı. Bunu hiç unutamam. Babam kızardı SPOR yapmamı istemezdi. Onun yerine bir yerde çalışmamı isterdi.

İLK MÜSABAKANIZDA NE HİSSETTİNİZ?

NECATİ ATEŞ: İlk resmi ve hatırladığım müsabaka,hava teknik okullardaki güreş takım seçmelerindeki mücadelemdi. Çok heyecanlanmıştım. Korku da vardı, odaklandık ve zor bir maçtı, ilk olduğundandı belki ama çok zorlamıştım ve kazanmıştım. Güres takımına seçilmiştim.

ÇALIŞMA ORTAMLARINIZ UYGUNMU ?

NECATİ ATEŞ: Çalışma ortamları şimdiki gibi değildi, çok zordu Spor yapmak salon bulmak. Salonlarımız hep bodrum katlarında olurdu ve yazın çok kötü kokar kışın bir kaç defa su başardı ve bizler temizlerdik.

OKUL VE SPOR’UN BİR ARADA YÜRÜMESİ HAKKINDA DÜŞÜNCELERİNİZ ?

NECATİ ATEŞ: İnsan nasıl başlarsa öyle gidiyor. Ben ilk okulda bile hem çalıştım,simit satardım hem de okurdum,akşamları derslerimi yapardım. Orta okulda da aynı şekilde karate kursuna giderdim hafta sonu, hafta içi yarım gün okul , yarım gün de çalışırdım ve çok mutluydum.

ÖRNEK ALDIĞINIZ SPORCU VEYA SPORCULAR VARMI ?

NECATİ ATEŞ: Küçükken kendi antrenörüm Abdurrahman hocama hayrandım. Hep ekolün oldu. Başarılı sporcularım hayatlarını merak ederdim okurdum. Bizim zamanımızda Buruce lee ye herkes gibi hayrandım. Hala de kendime örnek aldığım efsane sporcu...

MÜCADELE SPORLARINA İLK BAŞLADIĞINIZDA NE GİBİ ZORLUKLARLA KARŞILAŞTINIZ ?

NECATİ ATEŞ: Zorluk olarak babamın spora gitmeyeyim diye,karate elbisemi sobaya atıp yakması olmuştu çok ağlamıştım çok üzülmüştüm. Ama anacığım beni destekledi ve bana yeni karate elbisesi almıştı. Simit satardım biriktirdiğim parayla almıştı hiç unutamam..

MÜCADELE SPORLARI NASIL BİR DİSİPLİN GEREKTİRİYOR ?

NECATİ ATEŞ: Her SPOR gibi disiplin şart..

Ve istemek, istediğimizi göstermek için çalışmak çalışmak çalışmak yani emek edip farklı olmak gerekiyor..

ANTRENMANLARINIZDAN BAHSEDERMİSİNİZ ?

NECATİ ATEŞ: Antrenmanlarımız gerçekten zevkli ve zor geçerdi, Hocamız disiplin arardı asla taviz vermezdi,her hata da muhakkak ceza çekerdik. cok dayak yedim hocamdan. Antrenmandan sonraki gün tuvalette oturamazdım. Bacaklarım mosmordu,otursam kalkamazdım. Çok şükür böyle bir eğitimden geçmişim. Emeği üzerimde çok olan Çetin ÇAKAR hocama çok teşekkür ederim ellerinden öperim.

MÜSABAKAYA ÇIKARKEN NASIL KONSANTRE OLUYORSUNUZ ?

NECATİ ATEŞ: Müsabakaya çıkmadan önce antrenörümüz bizleri toplar ve gerekli gazı verirdi. Önce güven derdi. Kendimize güveni aşılardı ve savaşmamızı isterdi. Emek emek emek derdi. Yenilebilirsiniz ama mücadele etmemizi isterdi.

MÜSABAKA SIRASINDA NELER HİSSEDİYORSUNUZ?

NECATİ ATEŞ: Müsabaka başlayana kadar,korku heyecan olurdu ama o mindere çıktıktan sonra kazanmaya odaklanırım ve düşünmeye çalışırdım ne yapacağımı supertotobet nasıl oyun yapacağımı .....

MÜCADELE SPORCUSU OLMANIN ZORLUKLARI NELERDİR?

NECATİ ATEŞ: Mücadele sporu zor bir spordur. Bunu yapan giren herkes bilir. Ama zorluk insan içindir bence. Ben de zor olanı seçtiğim için mücadele sporla uğraşmak maça çıkmak beni mutlu ediyor. Bir zat söyle diyor, nerde zorluk varsa, dayanmalısın,insansın yaşadığını anlarsın..der...

YAPTIĞINIZ SPOR’A AİLENİZİN BAKIŞ AÇISI NEDİR  ?

NECATİ ATEŞ: Yaptığım SPOR ailemin çok hoşuna giderdi ama evlendikten sonra çocukların olduktan sonra zaman ayırma konusunda çok zorlandım.Sporu ailemi üzmemek için,onlarla beraber zaman geçirmek için hep ölü saatlerde yapmaya çalışırdım.Gece koşusu, sabah erken kalkıp antrenman yapmak gibi...Az uyurdum çok çalışırdım ve ailemle de zaman geçirmeye çalışırdım. Çocuklarımla aynı zamanda yemek yemek,kahvaltı yapmak için...

BU SPORDA HEDEFLERİNİZ NELER ?

NECATİ ATEŞ: Asker emeklisi olduğum için,askeriyede 8 yıl güreş ve Judo yaptım. Askeriyede birçok derecelerim,şampiyonlukların oldu. Spordan aldığım derecelerden dolayı Kuvvet,Hava ve Genelkurmaydan taktir ve teşekkür belgeleri aldım. Meslek hayatımda da Silahlı kuvvetlerinin bir çok ödülünü kazandım. Bundan dolayı hem meslekteki hem de spordaki başarılarım beni gururlandırıyor...

Emekli olduktan sonra,

Türkiye Ji Jutsi şampiyonu ve profesyonel kemer sahibi oldum.

Wushu ve Kyokushin Asıhara  milli takım antrenörüydüm.

3 kez Avrasya Kyokushin Asıhara şampiyonluğu, Defalarca Türkiye Şampiyonu oldum.

Avrupa Kicboks İkincisi oldum.

2020 yılda Antakya da yapılan Avrupa Kyokushin Ashihara  Şampiyonu oldum

Hedefin 2021 Mart ayında Antalya da yapılacak olan Dünya Kyokushin Asıhara Şampiyonasına supertotobet giriş girip Dünya şampiyonu olmak..

4 yılda 4.ncü .kez  milli sporcu oldum.

Wushu Milli Takım Antrenörü

Kyokushin Asıhara milli takım antrenörüydüm

 

mariobet

Etiketler: kickboks çanakkale

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler