istanbul escort

HAYALLERİM VE HEDEFLERİM VAR BENİM (16.05.2020)

Son Güncelleme : 16 Mayıs 2020 10:05
HAYALLERİM VE HEDEFLERİM VAR BENİM (16.05.2020)

Anafartalar spor kulübünün başarılı sporcusu Tuana Sayın hedeflerinin olduğunu söyledi.

Çanakkale Anafartalar Spor Kulübünün genç sporcusu  Tuana Sayın Türkiye şampiyonu olmak istediğini, ardından adını tüm dünyada duyurmak için çok çalışacağını söyledi.

spordaki hedeflerim ilkönce miniklerde şampiyonluk , sonra Türkiye kupası ve dünya şampiyonu olup şanlı bayrağımızı tüm dünya önünde galibiyetle dalgalandırmak ve istiklal marşımızı okutmak istiyorum.

 Taekwondo sporunda adını alacağı şampiyonluklarla duyuracağını ifade ederken, şu anda en büyük hedefinin Türkiye Şampiyonluğunu elde etmek olduğunu söyledi.

 

SİZİ TANIYABİLİRMİYİZ

TUANA SAYIN: Adım Tuana Sayın 10 yaşındayım, Anafartalar ilkokuluna dördüncü sınıf öğrencisiyim.  

TAEKWONDO SPORUNA NE ZAMAN BAŞLADINIZ

TUANA SAYIN: Taekwondo’ya 2016 yılının sonlarında başladım. Dört yıldır Taekwondo yapıyorum. Babam ve Annem bir savunma sporu öğrenmemi istiyorlardı ,babam da bir Taekwondocu olduğu için beni bu spora yönlendirdiler.

İLK MÜSABAKANIZDA NE HİSSETTİNİZ

TUANA SAYIN: İlk müsabakamda çok heyecanlıydım . Doğal olarak ilk müsabakalar her zaman unutulmazlar arasına girmektedir ve hep heyecan vermiştir.

ÇALIŞMA ORTAMLARINIZ UYGUNMU

TUANA SAYIN: Çalışma ortamlarımız uygun. Kursa gidiyorduk salonumuz gayet güzel ama salgından dolayı kapalı olduğu için şu anda antrenmanlarımıza evde devam ediyoruz

OKUL VE SPOR’UN BİR ARADA YÜRÜMESİ HAKKINDA DÜŞÜNCELERİNİZ

TUANA SAYIN: Okul ve sporun bir arada yürünebileceğinin önümüzde örnekleri var. Tabi planlamasını iyi yapmanız gerekiyor.  Benim için bir engel oluşturmuyor.  

ÖRNEK ALDIĞINIZ SPORCU VEYA SPORCULAR VARMI

TUANA SAYIN: Örnek aldığım sporcular aynı kulüpte bulunduğum. Melek abla, İrem abl, Doğan abi,  Şampiyonlar arasında İrem Yaman ,Nur tatar  ve Servet Tazegül

TAEKWONDO SPORUNA İLK BAŞLADIĞINIZDA NE GİBİ ZORLUKLARLA KARŞILAŞTINIZ

TUANA SAYIN: Taekwondo sporuna ilk başladığımda çift panikte zorlandım ama şimdi sorun yok

TAEKWONDO SPORU NASIL BİR DİSİPLİN GEREKTİRİYOR

TUANA SAYIN: Taekwondo çok disiplin  ve çalışmak gerektiriyor .Çalışmalara ara verdiğimde bacaklarım kapanıyor ,antrenmanlara uzun süre ara vermemek gerekiyor

ANTRENMANLARINIZDAN BAHSEDERMİSİNİZ

TUANA SAYIN: Antrenmanlarımıza koşuyla başlıyoruz ,sonra ısınma hareketleri ,hocalarımızın çalıştırması ,su molası ve maçlar olarak devam ediyoruz .

MÜSABAKAYA ÇIKARKEN NASIL KONSANTRE OLUYORSUNUZ

TUANA SAYIN: Müsabakaya çıkarken kendime güvenim ile konsantremi sağlıyorum

MÜSABAKA SIRASINDA NELER HİSSEDİYORSUNUZ

TUANA SAYIN: Müsabaka sırasında rakibimin hareketlerine bakarak maçı galibiyetle bitirmeyi hayal ediyorum

TAEKWONDO SPORCUSU OLMANIN ZORLUKLARI NELERDİR

TUANA SAYIN: Taekwondo sporcusu olmanın zorlukları ise yeterli olmaktan fazla çalışmak , daha çok çalışmak gerektirmekte. Kilona dikkat etmen gerekmekte.

 YAPTIĞINIZ SPOR’A AİLENİZİN BAKIŞ AÇISI NEDİR

 TUANA SAYIN: Yaptığım sporda ailem beni destekliyor , kendime güvenimi arttırıyorlar ,salona gidemediğim bu günlerde evde bana uygun çalışma ortamı ve spor aletleri alıp yardımcı oluyorlar

BU SPORDA HEDEFLERİNİZ NELER  

TUANA SAYIN: Bu spordaki hedeflerim ilkönce miniklerde şampiyonluk , sonra Türkiye kupası ve dünya şampiyonu olup şanlı bayrağımızı tüm dünya önünde galibiyetle dalgalandırmak ve istiklal marşımızı okutmak istiyorum.

Etiketler: taekwondo çanakkale türkiye derece madalya tuana

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler