istanbul escort

Hayal Ediyorum İnanıyorum Başaracağım (25.04.2020)

Son Güncelleme : 25 Nisan 2020 14:04
Hayal Ediyorum İnanıyorum Başaracağım (25.04.2020)

Gelibolu Okçuluk Kulübünün Başarılı sporcusunun hedefleri büyüyor.

Gelibolu’dan yetişen okçular Türkiye şampiyonalarında başarılarına her geçen gün bir yenisini ekliyor. Bunlardan bir tanesi de azmiyle, hırsıyla ve örnek kişiliği ile adından söz ettiren Beren Taşçı olmakta.

2004 yılında Gelibolu’da doğan Beren Taşçı, babası Sinan Taşçı ve Annesi Ayşen Taşçı’nın kendisinde olan emekleri için teşekkür etmekte.

Gelibolu Anadolu Lisesi ikinci sınıf öğrencisi olan Beren Taşçı Okçuluk sporuna 10 yaşındayken başladığını ifade etmekte. Altı senedir Okçuluk spor’u ile uğraşan Beren Taşçı’nın antrenörlüğünü ise Milli Takım Antrenörlerinden aynı zamanda Gelibolu Gençlik ve Spor İlçe müdürlüğü görevinde bulunan Emre Özdemir yapmakta

Başarılı sporcu 2017 yılı Ocak ayında Samsun’da düzenlenen şampiyona da  Makaralı Yay minik erkeklerde takım olarak ikincilik kazanırken,  Aynı yıl içerisinde Ağustos ayında İstanbul’da takım üçüncülüğü kazanma başarısını gösterdi.

Gelibolu’nun okçulukta önemli sporcularının arasına giren Berat Taşçı 2018 yılı Şubat ayında Samsun’da düzenlenen şampiyonada Makaralı Yay Minik Erkeklerde tüm rakiplerini geride bırakarak birincilik kürsüne çıkma başarısını gösterdi. Aynı yıl Temmuz ayında Samsun’da düzenlenen şampiyonada üçüncü olan Taşçı, aynı şampiyonada Makaralı Yay Mix takımı ile bir kez daha birincilik kürsüsüne çıkma başarısını gösterdi. 2019 yılında katıldığı şampiyonalarda takım halinde üçüncülük yaşayan başarılı sporcu 2020 yılının Ocak ayında İzmir’de düzenlenen Türkiye şampiyonasında Makaralı Yay Gençler kategorisinde Türkiye ikinciliğine imza attı.

Şampiyon Okçu Beran Taşçı sözlerinin devamında ise şunları söyledi “Yaptığım sporu çok seviyorum, benim hayatımı şekillendiren en büyük şey ok atmak ve diğer spor dallarını takip etmek.Gelecek planımda sporun hep olmasını istiyorum. Öncelikli hedefim Milli Takım formasını giyebilmek. Bunun için çalışıyorum. Genç arkadaşlarıma da sporla sosyalleşmenin fiziki ve ruhsal gelişimimizde çok faydalı olduğunu söylemek isterim. Gelibolu Okçuluk forması ile yarışmak bana hep ayrı bir gurur veriyor.

Başarılı olmak ise daha da güzel ve farklı duygular yaşamamı  sağlıyor. Aynı zaman da biz çok iyi bir takımız, tüm ok atan arkadaşlarımla iyi işler çıkardığımız gibi koca bir aileyiz. Bu sporla beni buluşturan aileme ve üzerimde emekleri çok olan öğretmenlerime, antrenörlerime çok teşekkür ederim. Gelibolu forması ile daha nice başarılar hayal ediyorum İnanmak ve istemek başarmanın yarısıdır.

Ve ben Başaracağım.

 

Etiketler: okçuluk gelibolu çanakkale

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler